Týdenní letecký zájezd do Turecka

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy. Mezi našimi klienty je velmi oblíbená Itálie, kde najdete skvělé lyžování za dobrou cenu. Pokud se Vám nechce trávit noc v autobuse a chcete vyzkoušet něco exotičtějšího, Turecko je aktuálně správná volba. Navíc, lyžování Vám v Turecku můžeme nabídnout za cenu, které Alpy nemohou konkurovat. V únoru 2024 a v březnu 2024 vyrážíme vysoko do hor na téměř čtyři tisíce metrů vysokou sopku Erciyes. Vyzkoušíte lyžování nebo snowboarding na sopce, jaké u nás ani v Alpách nezažijete. Proč? Protože Říp nemá lanovky ani sjezdovky! Během pobytu budete mít možnost fakultativního výletu do proslulé pohádkové krajiny Kappadokie a to dokonce i včetně letu balónem.

Erciyes

Užijete si více než padesát kilometrů sjezdovek! Lanovky Vás v tomto středisku vyvezou až výšky tři tisíce tři sta metrů nad mořem! Středisko nabízí opravdu úctyhodné převýšení. Dolní stanice lanovky je ve výšce dva tisíce metrů nad mořem. Všechny sjezdovky jsou nad hranicí lesa a prašanových svahů je tu dost pro všechny nadšence lyžování a snowboardingu ve volném terénu.

!!!AKTUALIZACE!!!

Na konci února napadl na sopce nový prašan, takže podmínky na sjezdovkách i mimo ně jsou naprosto epické. Doma je na horách tráva, ale v Turecku je aktuálně prašanová pohádka.

Podívejte se na video o středisku:

Termíny

Aktuálně je dispozici již jen jeden termín s odletem ve středu 6. března 2024 v osm hodin ráno z Prahy. Bohužel odlety z Brna a z Ostravy zatím nemůžeme nabídnout, ale možná se to podaří v příští sezoně.

Zájemcům z Brna můžeme nabídnout spolujízdu s ostatními klienty. Aktuálně pojede dne 6. března 2024 na odjezd z Prahy jeden lyžař z Brna, který bude mít místo v autě. Pokud bude více zájemců z Brna, zajistíme společný odvoz na letiště do Prahy například mikrobusem. Napište nám!

Letadlo letí přímo z Prahy až do města Kayseri. Samotný let trvá méně než tři hodiny. Z letiště do střediska je to pouze asi půl hodiny transferem, který je v ceně zájezdu. Do města Kayseri přiletíme po obědě a na hotelu budeme odpoledne. Polopenze začíná večeří ve středu večer. V rámci zájezdu je šest dnů lyžování.

Ubytování

Ubytování je kousek od lanovky bez nutnosti dojíždění. Ráno k lanovce můžete dojít pěšky. Obrovskou výhodou je také fakt, že se můžete během lyžování vrátit na pokoj a můžete si odpočinout. Ubytovaní budeme na hotelu Mirada del Monte. Tento hotel je asi dvě stě metrů od spodní stanice lanovky.

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje. Pro případné zájemce je také možnost objednat třílůžkový pokoj. Prosím, při rezervaci napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Pokud nemáte parťáka na lyžování, můžete se přihlásit a zkusíme Vás k někomu přiřadit. Většinou jsme s to najít Vám vhodného spolulyžníka nebo spolulyžnici. 

Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, záchod, fén. WiFi je zdarma a na pokoji je také satelitní televize.

V hotelu je restaurace, bar, úschovna lyžařského vybavení a také půjčovna.

Stravování

V ceně zájezdu je polopenze ve stylu prohýbajících se švédských stolů.

Pokud jste nebyli v Turecku, tak se přihlaste na tento zájezd už jen kvůli tomu jídlu. Protože takové obžerství v Evropě nenajdete. V rámci polopenze budete mít například přístup k naprosto luxusním dezertům, které Vám dodají extra energii na lyžování.

Náš hotel nemá bazén, ale v ceně zájezdu je vstup do bazénu a sauny na hotelu Mirada del Lago, který je jen tři sta metrů od našeho hotelu. V ceně zájezdu je jeden vstup za pobyt. Pokud byste chtěli chodit na bazén každý den, tak je to možné domluvit extra vstup za deset euro za ososbu.

Je také možné, že s námi pojedou cestovatelé, kteří požadují vyšší standard. Ve středisku jsou i luxusní hotely. Těmto účastníkům můžeme rezervovat dražší ubytování například s bazénem a saunou přímo v hotelu. Tyto hotely jsou poměrně dražší. Napište nám, jaké máte požadavky. Hotel Mirada del Monte je však naprosto dostačující pro kvalitní lyžařskou dovolenou.

Lyžování

Lyžuje se vždy od čtvrtka do úterý ve středisku Erciyes. Středisko nabízí skvělé sjezdovky a je celé orientováno na sever a je opravdu vysoko a aktuálně nabízí skvělé sněhové podmínky.

Sjezdovky

Ve středisku je více než padesát kilometrů upravovaných sjezdovek. Užijeme si manšestr.

Freeride

Ve středisku jsou také nekonečné prašanové pláně vhodné na freeride. Pokud nemáte široké lyže, tak ve středisku jsou půjčovny.

Fakultativní výlety

Jestli si budete chtít od lyžování odpočinout, je možnost se přihlásit na fakultativní výlet do proslulé pohádkové krajiny Kappadokie. Jedná se o sopečnou měsíční krajinu plnou údolí a skalních komínů. V rámci výletu bude také návštěva jedinečného klášterního komplexu Göreme, který je na seznamu UNESCO. Následuje přejezd do Uçhisar a poté návštěva Pigeon Valley a oběd v místní restauraci. Na programu je také módní přehlídka a návštěva výrobce kůže a ochutnávka tureckého cukroví. Odpoledne navštívíte největší galerii onyxu a tyrkysu v Turecku a také Kaymakli, podzemní město vytesané ve vulkanických horninách. Cena tohoto výletu je 2500 Kč na osobu. Další možností je dokonce let balónem nad Kappadokií. Cena tohoto výletu je 4500 Kč na osobu. Při rezervaci napište do poznámky, zda byste měli o některý výlet zájem. Fakultativní výlet je možné zakoupit přímo na místě.

Návrat

Návrat zájezdu je vždy ve středu. Aktuální termín, který si můžete rezervovat se vrací 13. března 2024 v odpoledních hodinách. Pobyt je tedy týdenní.

Cena

Cena tohoto zájezdu závisí na termínu. Březnový termín máme v nabídce za 14 000 Kč. Cena je včetně dopravy, ubytování na sedm nocí, skipasů na šest dní lyžování, polopenze a transferů z letiště Kayseri a zpět. Cena nezahrnuje cestovní pojištění a případný transfer z Brna na letiště do Prahy. Děti mají slevu, ale pouze pokud jsou na přistýlce v pokoji s rodiči. Děti na samostatné posteli musejí platit plnou cenu.

Platba

Po přihlášení Vám zašleme platební instrukce. Jednodenní zájezdy se platí v autobuse, ale jistě chápete, že tento vícedenní zájezd je nutné zaplatit předem převodem.

Seznamka

Možná si děláte starosti, protože nemáte vhodného partnera či partnerku na zájezd. Avšak vězte, že CITY SKI Vám zajistí vhodný protějšek na sportovní i mimosportovní aktivity. Pošlete nám Vaše požadavky a rádi Vás spárujeme. Nebojte, nemusí se jednat hned o romantické seznámení. Stačí, když Vám najdeme parťáka na pokoj a nebudete muset platit příplatek za neobsazené lůžko. Takový příplatek v případě tohoto zájezdu činí více než deset tisíc korun. To by samozřejmě pro Vás nebylo moc výhodné.

Pokud jste raději na pokoji sami, tak můžeme zjistit, zda by to hotel povolil a jaký by byl příplatek. Jak je uvedeno výše, tento poplatek je však velmi vysoký.

Vybavení

V ceně zájezdu je transport jednoho páru lyží nebo jednoho snowboardu. POZOR! Počet odbavených zavazadel je limitován a kdo dřív rezervuje, ten má garanci odvozu lyží. Pokud si budete rezervovat zájezd na poslední chvíli, tak je šance, že již nebude místo pro lyže. Ale lyžáky si vzít můžete. Možná se Vám vůbec nechce tahat s vybavením. Na místě je možné si půjčit lyže i snowboard za cenu přibližně tři sta korun za den. Do letadla si můžete vzít kufr o hmotnosti patnáct kilo a na palubu si můžete vzít příruční zavazadlo do hmotnosti osm kilo. Při rezervaci napište do poznámky, zda si chcete vzít vlastní lyže. Pokud si je raději půjčíte, tak pomůžete ostatním, kteří chtějí jen a pouze své ski. Počet lyží do letadla je omezený kvůli váze. Kdyby si všichni vzali kufry i lyže, tak by letadlo nedoletělo ani do Kladna a tam holt není tak skvělé lyžování.

Registrace

Oba termíny jsou nyní vypsané v rubrice Zájezdy. Je možné se přihlašovat na termíny pouze z Prahy. Termíny jsou potvrzeny a po registraci Vás budeme kontaktovat s platebními informacemi. Pokud jste sami, tak Vaši rezervaci v odbavovacím systému můžeme provést až pro Vás nalezneme vhodného spolubydlícího na pokoj. To jistě chápete. Zapište se tedy co nejdříve a do poznámky napište Vaše preference. Po rezervaci prosím ignorujte náš automatický email ohledně odjezdů autobusem. Na letišti je potřeba vždy být alespoň dvě hodiny před odletem.

Aktuální fotky

V Turecku máme aktuálně klienty a můžete se podívat na jejich fotky na našich facebookových stránkách zde: www.facebook.com/cityskipraha