Vícedenní zájezdy do Bulharska

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy. Mezi našimi klienty je velmi oblíbená Itálie. Aktuálně jsou však resorty v Itálii uzavřeny stejně jako ve Francii. V Rakousku a ve Švýcarsku se lyžuje, ale je nutné tam podstoupit karanténu.

Bulharsko bez karantény

Bulharsko je aktuálně zařazeno na seznam států se střední mírou rizika nákazy. Cestující z ČR mohou vstoupit na území Bulharska bez nutnosti podstoupit karanténu. Nově je však nutné předložit negativní PCR test. Tento test Vám můžeme domluvit za zvýhodněnou cenu pouze tisíc korun. Pro CK a CA platí vyjímka a při návratu z Bulharska není povinnost předložit test nebo vstoupit do karantény v ČR. Pokud pojedete sami autem, tak si musíte udělat PCR test znovu při návratu do ČR. Bulharsko s námi autobusem je tedy aktuálně velmi jednoduchá destinace, kam s námi můžete vyrazit na vícedenní zájezd. Může se stát, že například za měsíc bude nutný i test na cestě zpátky. Využijte této příležitosti co nejdříve. Chcete sedět doma, nebo chcete sledovat západ slunce ze zasněžené sjezdovky pohoří Rila nebo Pirin?

Bez nočního přejezdu před lyžováním

Nejsme cestovka, která bere lyžování jako nějaký boční kšeft k letním zájezdům k moři. Když se jedete vyplácnout k moři, tak si po noci v autobuse odpočinete na pláži. Lyžařský zájezd je však něco jiného!

My jsme lyžaři, a proto nepodporujeme noční přejezdy autobusem před lyžováním. Před lyžováním se má spát v posteli! Raději uděláme zájezd o tisícovku dražší, ale pojedeme přes den a zaplatíme hotel před lyžováním. Když se vyspíme na hotelu, tak bude náš lyžařský den mnohem kvalitnější.

Vymysleli jsme pro Vás itinerář, díky kterému poznáte dvě střediska v Bulharsku a budete lyžovat celkem čtyři dny. Naše zájezdy mají zvýhodněnou cenu pro děti a neobvykle také pro juniory a studenty až do 22 let! Pokud jste vysokoškolští lyžaři a snowboardisté, využijte této slevy. V Alpách bývá zvykem dávat slevy pouze do osmnácti nebo do devatenácti let.

Itineráře zájezdů

Tyto informace se týkají čtyřdenních zájezdů. Informace pro jarní prázdniny jsou obdobné, jen lyžování ve středisku Borovec bude o den delší. U všech zájezdů do Bulharska se lyžuje první den ve středisku Vitoša, které je nejbližším střediskem od hranic.

Všechny zájezdy odjíždějí o půl páté ráno z Prahy nebo z Ostravy. Z Olomouce je odjezd v šest hodin ráno. Z Brna je odjezd vždy v sedm hodin ráno, tedy v čase, kdy normálně odjíždíme na domácí jednodenní zájezdy.

Bohužel z Ostravy a z Prahy musíme udělat odjezd již o půl páté, ale jistě chápete, že je to nutné, protože jsou to prostě extra kilometry. Přes den jedeme po pěkných dálnicích přes Slovensko, Maďarsko, Srbsko. První večer není v ceně večeře, protože budeme na cestě a na hotel přijedeme pozdě. Po cestě budou ale zastávky s možností občerstvení. Pozdě večer překročíme hranice do Bulharska a využijeme první možnost ubytování ve městě Dragoman.

Ubytování Dragoman

Na ubytování přijedeme pozdě večer. Ráno se nasnídáme a pojedeme do střediska Vitoša.

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje:

V případě omezené kapacity bude možné ubytování i na tří a čtyřlůžkových pokojích. Prosíme, pokud chcete dvojlůžkový pokoj, bookujte co nejdříve. Při rezervaci vždy pište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Díky spolupráci s tímto hotelem můžeme dělat zájezdy do Bulharska bez nočního přejezdu. Tento hotel je jediný za hranicemi a má omezenou kapacitu. Dvoulůžkový pokoj není možné garantovat všem. Na tomto hotelu spíme pouze jednu noc. Děkujeme za pochopení.

Středisko Vitoša

Druhý den ráno vyrazíme z městečka Dragoman do střediska Vitoša, které se nachází na stejnojmenném masivu přímo nad Sofií. Cesta autobusem ke spodní stanici lanovky trvá z hotelu zhruba hodinu. Do samotného střediska se dostaneme kabinkovou lanovkou. Obyvatelům Sofie můžeme závidět, protože mít takové velké hory s lyžařským střediskem přímo na předměstí hlavního města nemá jen tak někdo. Tento horský masiv je zejména v zimě úžasnou dominantou hlavního města Bulharska.

Vyzkoušíte tady dvacet kilometrů sjezdovek a lyžovat budete dva kilometry nad mořem s výhledem na hlavní město Bulharska!

Sjezdovky jsou tu pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Středisko není velké, ale na jeden den naprosto dostačující. Na první den rozlyžování je to ideál. Díky lyžování v tomto středisku je pro nás možné lyžovat hned ráno a vyžít tento den naplno. Navíc poznáme dvě střediska a to ostatní, kteří jedou do Bulharska s někým jiným nemohou říct!

Střediska Bansko a Borovec

Třetí, čtvrtý, pátý den lyžujeme ve střediscích Borovec nebo Bansko. Vždy po lyžování ve středisku Vitoša se přesuneme do druhého lyžařského střediska. Přesun do lyžařského střediska Borovec trvá asi hodinu a půl. Přesun do sřediska Bansko trvá dvě hodiny. Časy jsou orientační, záleží samozřejmě na aktuální sněhové a dopravní situaci. Po příjezdu se ubytujeme přímo ve středisku. Večeře a snídaně jsou v ceně zájezdu.

Středisko Bansko

Středisko Bansko nabízí sedmdesát pět kilometrů sjezdovek a excelentní možnosti freeridu. Všechny lanovky jsou moderní a místní sjezdovky znají i závodníci světového poháru.

Lyžování ve středisku Bansko

Podívejte se na video o středisku:

Ubytování ve středisku Bansko

Tento zájezd je pro lyžaře, a proto jsme pro Vás chtěli najít ubytování, co nejblíže sjezdovkám. Podařilo se! Máme hotel Katerina uprostřed lesa vedle sjezdovky Chalin Valog. Naši prioritou při výběru ubytování je hotel v blízkosti sjezdovek bez nutnosti přesunu busem.

Pokoje jsou dvoulůžkové, třílůžkové, čtyřlůžkové. Prosím, napišted do poznámky, s kým chcete být na pokoji.

V ceně zájezdu je snídaně a večeře. Na hotelu je také sauna a fitness. Jeden vstup do sauny je v ceně zájezdu. Další vstupy jsou zpoplatněny částkou pět leva, tedy asi sedmdesát korun.

Středisko Borovec

V nabídce máme také středisko Borovec. Přesun ze střediska Vitoša sem trvá asi hodinu a půl. Časy jsou orientační, záleží samozřejmě na aktuální sněhové a dopravní situaci. Po příjezdu se ubytujeme přímo ve středisku. Večeře je v ceně zájezdu. Ubytovaní budeme v hotelu Forest Star, nebo dle aktuální kapacity a počtu účastníků. Naši prioritou při výběru ubytování je hotel v blízkosti sjezdovek bez nutnosti přesunu busem.

Ubytování ve středisku Borovec

Tento zájezd je pro lyžaře, a proto jsme pro Vás chtěli najít ubytování, co nejblíže sjezdovkám. Podařilo se! Máme hotel Forest Star, který je hned vedle lanovky. Naši prioritou při výběru ubytování je hotel v blízkosti sjezdovek bez nutnosti přesunu busem.

Blíž k lanovce můžete spát pouze pokud sbalíte vlekaře a strávíte s ním romantickou noc ve strojovně lanovky! V tom případě Vám však doporučujeme nabalit si montérky, protože by Vaše lyžařská kombinéza mohla skórovat nevyžádané olejové skvrny!

Hotel je standardní a jeho hlavní výhoda je lokace. Pokud chcete dovolenkový luxus, doporučujeme Vám nějakou all-inclusive dovolenou v Egyptě. Pokud chcete lyžařský luxus, pojeďte s námi do střediska Borovec! Můžete lyžovat a v poledne si prostě sundat lyžáky a dát si půl hodiny pauzu na pokoji na rozehřátí. Po lyžování nemusíte jet nikam skibusem nebo se vláčet pěšky s lyžemi na ramenou. Sjedete přímo k hotelu. To je ten největší lyžařský luxus! Tento luxus je však kapacitně omezen, tak bookujte co nejdříve. Pokud naplníme kapacitu, tak budete ubytovaní holt trochu dále od lanovky. Pokoje jsou dvoulůžkové, jako například tento:

Pokoje jsou také tří a čtyř lůžkové, jako například tento:

Náš hotel nemá bazén, ale domluvili jsme pro Vás možnost návštěvy bazénu v hotelu Festa Winter Palace, který je nedaleko od našeho hotelu a vypadá takto:

Jednu návštěvu bazénu za Vás platíme my jako poděkování za Vaši účast. Případné další návštěvy si můžete zaplatit sami. V hotelích většinou přijímají i euro. Bazén je dost dlouhý, abyste si mohli i trochu zaplavat:

Spolupracujeme také s hotelem Bor, který je dále od sjezdovky, ale je luxusnější a nabízí saunu, stolní tenis, bohaté švédské stoly a tuzexové večeře formou bufetu.

Tento hotel je uprostřed lesa v krásném prostředí. Na hotelu si můžete domluvit odvoz skibusem na danou hodinu ráno přímo k lanovce a následně odpoledne zpět. Tato služba je v ceně. Pokud byste raději volili tento hotel, napište to, prosím, do poznámky.

Lyžování ve středisku Borovec

Středisko Borovec nabízí opravdu úctyhodné převýšení. Dolní stanice lanovky je ve výšce 1350 metrů nad mořem. Horní partie jsou nad hranicí lesa a nejvyšší svahy jsou ve výšce 2560 metrů nad mořem. Je tu 58 kilometrů upravených sjezdovek.

Manšestr pro Vás ve středisku nachystají perfektní a Vy si ho můžete užít jako první, protože budete ubytovaní přímo u lanovky.

Pro nadšence lyžování a snowboardingu ve volném terénu je kolem sjezdovek také dost prašanových svahů. Velmi populární je jsou také freeridy lesem. Stejně jako v Alpách, prosím, berte na vědomí, že lyžování a snowboarding mimo sjezdovky jsou na vlastní riziko. Středisko zodpovídá pouze za vyznačené sjezdovky. Ale to jistě dobře víte a když vidíte tyto fotky, tak freeridu neodoláte.

Nad střediskem se tyčí nejvyšší hora Bulharska a celého Balkánu Musala s výškou 2925 metrů. Pokud máte skialpy, tak bude tato hora pro Vás jistě zajímavou výzvou. Od horní stanice lanovky je to na vrchol necelých pět kilometrů. Výstup však doporučujeme pouze skialpinistům s předchozí zkušeností.

Lépe než text Vám středisko popíší pohyblivé obrázky. Podívejte se na video o středisku:

Návrat

Poslední den po lyžování vyrazíme zpět. Po cestě přes noc budou zastávky a přijedeme do Brna ranních hodinách. Do Prahy a Ostravy dorazíme v dopoledních hodinách. Očekávaný návrat není možné na tak dlouhé trase přesně garantovat, protože vše závisí na počasí, kolonách a čekání na hranicích.

Cena

Cena zájezdů, které mají čtyři dny lyžování je 9800 Kč pro dospělé; 9200 Kč pro juniory a studenty do 22 let a seniory nad 65 let; 8800 Kč pro děti. Ve středisku Borovec jsou děti do třinácti let a ve středisku Bansko jsou děti do dvanácti let. Cena je stejná pro středisko Bansko i pro středisko Borovec. Ve středisku Borovec je stejná cena pro oba hotely. Cena zahrnuje dopravu, ubytování na jednu noc se snídaní ve městě Dragoman a ubytování na tři noci s polopenzí ve středisku Borovec nebo Bansko, skipas jeden den ve středisku Vitoša a skipas na tři dny ve středisku Borovec nebo Bansko. Jako bonus dostanete vstup na bazén v pětihvězdičkovém hotelu Festa Winter Palace ve středisku Borovec nebo jeden vstup do sauny ve středisku Bansko. Pokoje jsou dvou, tří, čtyřlůžkové. Napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Cena nezahrnuje připojištění, ale Bulharsko je v EU a dle informací VZP platí Vaše kartička i v Bulharsku. Pokud byste chtěli lyžovat ve volném terénu, rozhodně Vám doporučujeme zřídit si připojištění.

Termíny

Nabízíme zájezdy, na kterých budete lyžovat čtyři dny a nabízíme také zájezdy s možností lyžování pět dní. Čtyřdenní zájezdy odjíždějí v sobotu a ve středu. Pětidenní zájezdy odjíždějí v neděli. Není jisté, do kdy bude možné cestovat do Bulharska bez karantény. Prosíme, přihlaste se tedy co nejdříve. Pokud se přihlásíte pozdě, tak Vás na zájezd vezmeme, ale je možné, že budete spát na jiném hotelu. Náhradní hotel bude možná luxusnější, ale velmi pravděpodobně bude dál od sjezdovek.

Platba

Po přihlášení Vám zašleme platební instrukce. Zájezd je nutné zaplatit předem převodem. Při přihlašování napište, s kým chcete být na pokoji a napište také, zda byste chtěli test PCR za zvýhodněnou cenu tisíc korun. V tom případě je nutné poslat platbu o tisíc korun vyšší za osobu.

Singl účastníci a seznamka

Možná si děláte starosti, protože nemáte vhodného partnera či partnerku na zájezd. Avšak vězte, že CITY SKI Vám zajistí vhodný protějšek na sportovní i mimosportovní aktivity. Pošlete nám Vaše požadavky a rádi Vás spárujeme. Pokud jste singl, dáme Vás na pokoj pokud možno s účastníkem nebo účastnicí stejného pohlaví a podobného věku. V případě, že výslovně napíšete, že chcete být namixováni s opačným pohlavím a určíte preferovaný věk, vzhled, výšku postavy a tloušťku peněženky, tak se pokusíme Vám v tomto vyhovět a najít Vám parťáka na lyžování nebo na après-ski aktivity.

Pokud jste raději na pokoji sami, tak můžeme zjistit, zda by to hotel povolil a jaký by byl příplatek. Pokud budou jednolůžkové pokoje k dispozici, můžeme Vám je poskytnout. Prosím, napište předem. Tato varianta není jistá a velmi často hotely požadují doplacení neobsazeného lůžka, což může být nákladné. Vždy se snažíme Vás dát dohromady nějak rozumně, abyste nemuseli doplácet, i když jedete na zájezd sami.

Registrace

Rezervujte se co nejdříve po v rubrice Zájezdy. Prosíme, nezapomeňte napsat, s kým chcete být na pokoji, a zda chcete test. Po přihlášení Vám budou zaslány platební instrukce.