Pololetní prázdniny v Srbsku 2. únor 2022 až 5. únor 2022

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy. Mezi našimi klienty je velmi oblíbená Itálie. Aktuálně jsou podmínky vstupu do Itálie a také podmínky lyžování v Itálii velmi komplikované. V Rakousku je to ještě horší. V Srbsku je ale nadále lyžařská svoboda.

V Srbsku si zalyžují i neočkovaní

V Srbsku lyžování omezeno není, pouze musíte na hranici předložit negativní PCR test. Jestli máte certifikát o očkování nebo prodělání nemoci, tak tento test předkládat nemusíte. Proto vyrážíme za svobodou do srbských hor.

Bez nočního přejezdu před lyžováním

Nejsme cestovka, která bere lyžování jako nějaký boční kšeft k letním zájezdům k moři. My se specializujeme na lyžování! Když se jedete vyplácnout k moři, tak si po noci v autobuse odpočinete na pláži. Lyžařský zájezd je však něco jiného!

My jsme lyžaři, a proto nepodporujeme noční přejezdy autobusem před lyžováním. Není to dobré nejen pro Vaše tělo. Před lyžováním se má spát v posteli! Raději uděláme zájezd o tisícovku dražší, ale pojedeme přes den a zaplatíme hotel před lyžováním. Když se vyspíme na hotelu, tak bude náš první lyžařský den a celý pobyt mnohem kvalitnější.

Vymysleli jsme pro Vás zájezd, díky kterému poznáte nejlepší středisko v Srbsku a budete lyžovat tři dny. Na hory do Srbska vyjedeme ve středu ráno a ve středisku budeme večer. Lyžovat budeme ve čtvrtek, v pátek, v sobotu. Dva dny tedy budete lyžovat ve všední den bez davů.

Itinerář zájezdu

Tyto informace se týkají zájezdu s odjezdem 2. února 2022. Zájezd odjíždí o půl šesté ráno z Prahy nebo z Ostravy. Z Olomouce je odjezd v sedm hodin ráno. Z Brna je odjezd v osm hodin ráno.

Bohužel z Ostravy a z Prahy musíme udělat odjezd již o půl šesté, ale zvolili jsme odjezd tak, aby bylo možné v Praze na Opatov přijet prvním metrem. První den je středa a pojedeme po pěkných dálnicích přes Slovensko a Maďarsko. Pro vstup do Srbska stačí občanský průkaz. Po cestě budou zastávky s možností občerstvení. Večer bude zastávka na večeři. Jídlo je možné platit kartou v Maďarsku i v Srbsku. První večer není v ceně večeře, protože budeme na cestě a na hotel přijedeme až později ve večerních hodinách.

Ubytování Kopaonik

Na ubytování přijedeme později večer. Budeme se snažit, abychom byli ubytovaní přímo ve středisku bez nutnosti dojíždění. Hotel bude upřesněn podle počtu přihlášených. Ubytování bude prioritně na dvoulůžkových pokojích.

V případě omezené kapacity bude možné ubytování i na tří a čtyřlůžkových pokojích. Prosíme, pokud chcete dvojlůžkový pokoj, bookujte co nejdříve. Při rezervaci vždy pište do poznámky, s kým chcete být na pokoji.

Středisko Kopaonik

Ve čtvrtek ráno, tedy druhý den zájezdu, vyrazíme z hotelu rovnou na svah. Vyzkoušíte tady 75 kilometrů sjezdovek a lyžovat budete do výšky 2017 metrů nad mořem.

Sjezdovky jsou tu pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Středisko je největší a nejmodernější v Srbsku a patří mezi nejlepší střediska na Balkánu. Zajímavostí je, že středisko je státní, ale srbská vláda ho bere jako prestižní záležitost a náležitě do střediska investuje. Středisko nabízí veškerou infrastrukturu a krásné výhledy. Podívejte se na video o středisku Kopaonik.

Ve středisku Kopaonik budeme lyžovat tři dny. Užijeme si nejen super pisty přes den, ale také večery a noční život v tomto super středisku.

Pro nadšence lyžování a snowboardingu ve volném terénu je kolem sjezdovek také dost prašanových svahů. Stejně jako v Alpách, prosím, berte na vědomí, že lyžování a snowboarding mimo sjezdovky jsou na vlastní riziko. Středisko zodpovídá pouze za vyznačené sjezdovky. Ale to jistě dobře víte.

Návrat

Poslední den po lyžování, tedy v sobotu odpoledne, vyrazíme zpět. Po cestě přes noc budou zastávky a přijedeme do Brna v brzkých ranních hodinách. Do Prahy a Ostravy dorazíme o dvě hodiny později. Neděli budete mít na dospání. Očekávaný návrat není možné na tak dlouhé trase přesně garantovat, protože vše závisí na počasí, kolonách a čekání na hranicích.

V případě, že se přihlásí málo účastníků, tak bude zájezd vypraven minibusem nebo dvěma minibusy. V tom případě by byl odjezd v sobotu po lyžování, ale nejeli bychom přes noc, ale pouze k maďarským hranicím, kde bychom přespali. Na poslední noc bychom našli nenákladný hotel na přespání. Očekávaný příplatek by byl asi deset až dvacet euro. Zbytek cesty bychom dojeli až v neděli během dne. Prosíme, neplánujte si důležitý pracovní pohovor, nebo rande s dívkou Vašich snů na neděli 6. února 2022.

Cena

Cena tohoto zájezdu do Srbska je 8 800 Kč pro dospělé; 8 200 Kč pro seniory nad 65 let; 7 800 Kč pro děti do jedenácti let. Tyto ceny jsou z Brna. Z Prahy a Ostravy je příplatek dvě stě korun za jednu cestu, celkem tedy čtyři sta korun za zájezd. Pokud bude z Prahy nebo z Ostravy málo zájemců, bude zájezd vypraven pouze z Brna. Lyžařům z Prahy a z Ostravy bude nabídnut přípoj vlakem nebo linkovým busem. Odjezdové místo v Brně je v blízkosti vlakového i autobusového nádraží. Čas odjezdu z Brna je zvolen tak, aby bylo možné přijet z Prahy nebo z Ostravy vlakem.

Cena zahrnuje dopravu, skipas na tři dny, ubytování na tři noci s polopenzí ve středisku Kopaonik. Budeme preferovat spaní přímo ve středisku, ale nemůžeme to nyní garantovat. Je možné, že spaní bude kousek od střediska a budeme dojíždět. Budeme se snažit najít kapacitu co nejblíže lanovkám. Vše záleží na Vašem zájmu a včasném přihlašování. Pokoje jsou dvou, tří, čtyřlůžkové. Napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji.

Pojištění

Cena nezahrnuje pojištění. Srbsko není v EU, takže si musíte uzavřít pojištění. Pokud byste chtěli lyžovat ve volném terénu, rozhodně Vám doporučujeme zřídit si připojištění pro freeride. Pokud se pojede minibusy a bude nutné na cestě zpět přespat, tak bude příplatek asi deset až dvacet euro, podle hotelu. Tento případný příplatek není v ceně.

Termín

Tento zájezd je čtyřdenní a nabízí tři dny lyžování. Bus odjíždí ve středu ráno 2. února 2022 a vrací se v neděli brzy ráno 6. února 2022. V případě nízkého počtu přihlášených můžeme zájezd vypravit minibusem. Potom by byl návrat až po obědě v neděli 6. února 2022. Do Srbska chceme jet, i když Vás bude málo, tak prosíme, abyste s touto možností počítali.

Platba

Po přihlášení Vám zašleme platební instrukce. Zájezd je nutné zaplatit předem. Vzhledem k aktuální komplikované situaci Vám umožňujeme vrácení peněz za zájezd, pokud Váš PCR test bude pozitivní.

Singl účastníci a seznamka

Možná si děláte starosti, protože nemáte vhodného partnera či partnerku na zájezd. Singl pokoje jsou drahé a nemá cenu platit příplatek, když pro Vás můžeme najít vhodný protějšek na sportovní i mimosportovní aktivity. Pošlete nám Vaše požadavky a rádi Vás spárujeme. Pokud jste singl, dáme Vás na pokoj pokud možno s účastníkem nebo účastnicí stejného pohlaví a podobného věku. V případě, že výslovně napíšete, že chcete být namixováni s opačným pohlavím a určíte preferovaný věk, vzhled, výšku postavy a tloušťku peněženky, tak se pokusíme Vám v tomto vyhovět a najít Vám parťáka na lyžování nebo na après-ski aktivity.

Pokud jste raději na pokoji sami, tak můžeme zjistit, zda by to hotel povolil a jaký by byl příplatek. Jestli budou jednolůžkové pokoje k dispozici, můžeme Vám je poskytnout. Prosím, napište předem. Tato varianta není jistá a velmi často hotely požadují doplacení neobsazeného lůžka, což může být nákladné. Vždy se snažíme Vás dát dohromady nějak rozumně, abyste nemuseli doplácet, i když jedete na zájezd sami.

Registrace

Přihlašte se co nejdříve. Prosíme, nezapomeňte napsat, s kým chcete být na pokoji. Pokud se přihlásíte, ale nedostavíte se, tak po Vás dle pravidel budeme požadovat storno poplatek. Těšíme se na Vás!

Rezervace najdete na: www.cityski.cz/rezervace