Pravidla rezervace zájezdu online

# Každé pondělí během zimní sezóny Vás informujeme o vypsaných zájezdech na následující týden až na následující dva týdny. Rezervace můžete provádět pouze na dané vypsané období. Pokud chcete být informováni o zájezdech s předstihem, přihlašte se do našeho zábavně informativního mailingu pro dané město. Vícedenní zájezdy vypisujeme s vícetýdenním, někdy měsíčním, či delším předstihem.

# Každý CITY SKI výlet je třeba rezervovat v našem online rezervačním systému. Každý účastník se musí rezervovat zvlášť. Veškeré ostatní informace Vám rádi sdělí naši lokální instruktoři pro Vaše město. Jejich kontakty naleznete v rubrice Kontakt. Majitel CITY SKI Pavel Trčala Vám zodpoví dotazy týkající se například firemních zájezdů nebo partnerských spoluprácí. Jeho přímý kontakt naleznete v rubrice Kontakt. Abychom předešli nesprávně zadaným kontaktním údajům, nepřijímáme rezervace přes telefon nebo via email.

# Pokud chcete provést rezervaci na vzdálenější víkend nežli na víkend příští, případně přespříští, tak je možné, že tento termín ještě není na našich stránkách. To však vůbec neznamená, že se tento vzdálenější termín nebude konat. Pokud patříte k takzvaným dlouhodobým plánovačům, tedy typu lidí, kteří si první manželskou dovolenou v Jugoslávii naplánovali již během oslav přijetí na gymnázium a chcete si rezervovat zájezd CITY SKI například měsíc dopředu, přihlaste se na náš mailing a dozvíte se všechny novinky jako první. Můžete nám také napsat a vyžádat si zájezd v určitém termínu třeba měsíc dopředu, protože už víte, že ten den nebudete muset ani hlídat kočku Vaší paní sousedky ani zametat sníh na dvorku u babičky. Termín pro Vás rádi vypíšeme. Nemění to však nic na faktu, že Vás považujeme za šprty. Ale bez šprtů by asi nefungovalo plánované hospodářství, takže šprti jsou potřební úplně stejně jako normální lidi, kteří si víkendy neplánují dva měsíce dopředu. Jinými slovy, máme rádi šprty i prokrastinátory. Ty však musíme varovat, že pokud si budou sobotní zájezd bookovat v pátek večer, může se stát, že už pro ně nebude místo.

Telefonáty ohledně rezervování zájezdu

# Týmu CITY SKI nikdy nemusíte telefonovat a ptát se, zda máme pro Vás ještě místo. Pokud je zájezd vypsán a je možné se přihlásit, tak místo máme. Jestli chcete mít jistotu, že se dostanete na stejný zájezd, na kterém jsou již přihlášení Vaši kamarádi či příbuzní, prosím hlaste se na zájezdy co nejdříve po jejich vypsání, tedy na víkendové zájezdy například již v pondělí. CITY SKI má k dispozici flotilu moderních vysokokapacitních autobusů. Posilové autobusy nasazujeme flexibilně dle aktuálního počtu přihlášených na daný zájezd. Pokud však chcete mít Váš snow zážitek potvrzen co nejdříve a ne až odpoledne před odjezdem, doporučujeme Vám, abyste si například víkendový zájezd rezervovali již v pondělí či v úterý. Když se budete všichni pěkne takto hlásit s předstihem, tak budete již například ve středu vědět, že je zájezd potvrzen. Když to budete nechávat na poslední chvíli, tak se může stát, že sobotní zájezd bude potvrzen třeba až v pátek.

# Když je více zájemců, tak prostě pošleme větší autobus, nebo vypravíme druhý autobus. Výjimkou jsou pouze vícedenní zájezdy, u kterých je kapacita dána počtem míst v určitém autobusu a počtem míst k dispozici na ubytování. Tyto zájezdy je potřeba rezervovat s rozumným předstihem.

Včasná rezervace zájezdů

# Prosíme Vás o kooperaci. Pokud můžete, bookujte si Vaše sněžné nebo vodní zážitky se CITY SKI co nejdříve po vyhlášení, tedy například pro víkendové zájezdy již v pondělí nebo v úterý. Drasticky tím snížíte stresovou zátěž, kterou budete prožívat Vy i ostatní přihlášení účastníci v anticipaci zprávy o konání či nekonání zájezdu. Potvrzení o uskutečnění zájezdu totiž všichni dostávají až v okamžiku, kdy máme přihlášeno dostatečný počet zájemců o lyžování. Pokud nedostanete potvrzení, zájezd se nekoná. Potvrzení dostanete okamžitě při dosažení potřebného počtu účastníků. Pokud se například zájezd koná v sobotu, tak je jistě po všech stránkách pohodlnější toto potvrzení dostat ve středu ráno než v pátek večer.

Kontaktování CITY SKI ohledně rezervací

# Veškeré informace ohledně zájezdů naleznete na našich stránkách. Rezervovat zájezd je možné pouze online v našem rezervačním systému. V případě, že nám zatelefonujete, abychom za Vás datlovali Vaše údaje do klávesnice a udělali za Vás Vaši rezervaci, tak Vás rádi vyslechneme, ale okamžitě Vás odkážeme na náš rezervační systém. Nestrávili jsme večery studiem HTML a PHP jazyků a programováním stránek, abychom rezervace nadále zapisovali ručně jako v době zájezdů ROH. Opakovaní rezervační telefonisté budou zařazeni do slosování o tříměsíční neplacenou stáž v našem mongolském výcvikovém táboře.

# Telefonáty na všechna ostatní témata kromě rezervací přijímame vstřícně, radostě, ba nadšeně. Takže, pokud cítíte neodkladnou potřebu se nás na něco zeptat, na Vaše dotazy Vám rádi odpoví naši lokální instrukoři nebo majitel CITY SKI Pavel Trčala nebo více méně prezidentka CITY SKI Hana Robinson. Vaše dotazy nemusíte klást pouze telefonicky. Pokud neradi telefonujete, nebo nechcete, aby Vás slyšeli kolegové, jak si v pracovní době plánujete soukromé sportovní aktivity, můžete také napsat email. Kontakty s emailovými adresami naleznete v rubrice Kontakt.

Rezervace ve ztížených podmínkách

# Pokud jste právě na služební cestě, sedíte za volantem a hrkáte si to po tankodromu zvaném D1 a nezvládáte zároveň řídit a psát na klávesnici Vašeho laptopu, ale zrovna a ausgerechnet neřkuli přesně v té chvíli cítíte urgentní touhu rezervovat si Váš CITY SKI zážitek, v žádném případě nepropadejte pokušení zvednout telefon a volat nám. Zaprvé, pomocníci a chrániči modrostříbrní by Vaši argumentaci o nutnosti telefonátu nemuseli pochopit. Zadruhé, stejně bychom Vaši rezervaci nepřijali a pouze Vám doporučili zastávku na McDonaldu u Velkého Meziříčí, kde mají Wi-Fi. Můžete si dát shake a rezervaci vyplnit náš přihlašovací formulář mimo nebezpečí pádu z nejvyššího dálničního mostu v ČR. Tento odstavec není placenou reklamou pro firmu McDonald ani marketingem zadaným Turistickým informačním centrem města Velké Meziříčí.

Rezervace na pracovišti

# Pozor, dle nezávislých průzkumů, až sedmdesát procent firem monitoruje přes intranet aktivitu svých zaměstnanců na pracovním počítači. Zaměstnavatelé nejčastěji propouštějí pracovníky na základě navštěvování stránek s fotografiemi nahých osob. Ve většině profesí totiž tyto stránky nesouvisejí s pracovní náplní. I když CITY SKI fotografie nahých osob nepublikuje, je možné, že Váš nadřízený je trapný, nelyžař nebo trapný nelyžař a ani stránky o lyžování mu nebudou vonět. Upozornění, pro ty, kteří nevědí, jak funguje firemní síť: pokud máte v hokně laptop a zavřete se s ním do skladu nebo na záchod, abyste tajně navštívili stránky CITY SKI, vězte, že velký bratr z IT oddělení Vás vidí i tam. Pro tento případ despotického dohledu na pracovišti Vám doporučujeme rezervaci z domova, nebo investici do internetové služby ve Vašem mobilu.

Osvětová asistence

# Abychom Vám mohli nabídnout naše super výhodné ski balíčky, potřebujeme naplnit kapacitu autobusu. Prosím, pomožte nám a pošlete tuto nabídku Vašim kamarádům, kamarádkám, bývalým přítelkyním i budoucím tchýním, velmi sympatickým i částečně sympatickým šéfům a kolegům na pracovišti. Prosím, pokud si nechcete pokazit Váš volný den mimo pracovní stůl, neposílejte tuto nabídku vyloženě nesympatickým kolegům a šéfům tyranského typu. Pokud předpokládáte, že budete mít v daný den zájezdu špatnou náladu, ani se neopovažujte odesílat Vaši rezervaci. Výlety CITY SKI jsou pouze pro lidi v dobré náladě.

Pravidla rezervace

# Při přihlašování musí každý účastník zadat specifické kontaktní informace. Výjimkou jsou děti, které nemají vlastní email a mohou být rezervovány na email rodičů. Zájezd CITY SKI není možné rezervovat za celou skupinu pouze na jeden kontaktní email. V případě změny či zrušení zájezdu musíme být schopni promptně informovat každého účastníka zájezdu. Jinými slovy, více očí víc vidí. Pokud jste zájezd rezervovali přes jednu kontaktní osobu a pouze jeden email a tato osoba bude v době rozesílání informací na služební cestě například v Bystřici pod Lopeníkem nebo zaneprázdněna házením uhlí do sklepa například na chatě nedaleko Bystřice nad Pernštejnem, nebudou Vám instrukce k zájezdu doručeny včas.

Změna střediska

# V případě nevhodných sněhových podmínek v jednom středisku si CITY SKI vyhrazuje možnost návštěvy druhého střediska. Pokud se daný termín nenaplní dostatečným počtem lyžařů, všichni rezervující klienti budou mít možnost zúčastnit se zájezdu do druhého střediska nebo zájezdu do stejného střediska v jiném termínu nebo rezervaci zrušit. Ke změně střediska může dojít i v den zájezdu v případě, že se například nedostaví dostatečný počet účastníků pro jedno středisko. V takovém případě mohou být zájezdy sloučeny a může dojít k návštěvě pouze jednoho střediska.

Očkování nebo prodělání

# Doba plandemie byla komplikovaná a týkala se i lyžování. V rámci ČR ani v rámci EU již není nutné předkládat ve střediscích certifikáty o očkování proti onemocnění COVID-19, nebo doklady o prodělání onemocnění COVID-19. I Polsko s námi můžete navštívit bez omezení. Nově nejsou tyto dokumenty požadovány ani pro vstup do Rakouska. Aktuálně požadavek na tyto certifikáty zrušila i Itálie. Věříme, že snad v budoucnu již nikdy nebudeme muset podstupovat tento ponižujicí ortel prokazování zdravotního stavu před lyžováním. Ale v rámci EU nikdy nevíte. Kontroly na hranicích byly zrušeny a pak byly obnoveny. Pokud by náhodou některé jurisdikce opět certifikáty vyžadovaly, prosíme, mějte tyto dokumenty vytisknuté, nebo v mobilu. Dle podmínek spolupráce se středisky jsme byli povinni tyto dokumenty kontrolovat. Nyní to není nutné. Klávesnice není dřevěná, tak to holt ale nemůžeme zaklepat na dřevo, protože nemáme čas zvedat prsty a přerušovat tak psaní veledůležitých textů těchto webových stránek. Za účelem používání lanovek a vleků v žádném našem partnerském středisku není potřeba předložit dokument o očkování proti onemocnění COVID-19, nebo doklad o prodělání onemocnění COVID-19 v posledních devadesáti dnech, nebo negativní PCR test.

Odhlášení ze zájezdu

# Vaše rezervace je závazná. Pokud se z nějakého více či méně trapného důvodu rozhodnete, že najednou nemůžete jet, dejte nám, prosím, co nejdříve vědět, abychom Vaše místo mohli poskytnout dalším zájemcům. Více trapný důvod je například: "Sorry, v sobotu má být zataženo". Méně trapný důvod je například: "Sorry, ale právě mi volali z Hollywoodu, že ten můj scénář berou a chtějí mě zítra v prvním letadle do LA". Pokud se odhlásíte dříve než dva dny před zájezdem, budeme Vás považovat za pochybné klienty. Budete nadále s to přihlásit se na zájezdy v budoucnu, ale budeme se na Vás dívat přes prsty, a protože na rukou budeme mít palčáky, vlastně Vás vůbec neuvidíme. Když Vás potkáme ve městě, tak Vás nepozdravíme. Za odhlášení do 48 hodin před zájezdem Vás však nečeká žádná penalizace. Pokud se odhlásíte dva, nebo méně než dva dny před zájezdem, tedy méně než 48 hodin před zájezdem, souhlasíte se zaplacením poloviny částky zájezdu. Pokud se odhlásíte jeden den před zájezdem, tedy méně než 24 hodin před zájezdem, nebo se na zájezd bez předchozí písemné omluvy nedostavíte, souhlasíte se zaplacením plné částky zájezdu. Pokud k tomuto dojde, budete informováni o způsobu platby.

# Pokud nám napíšete, že máte horečku a my zjistíme, že jste byli holajduša pařit, budeme to považovat za nečestné jednání. Abychom Vám odpustili storno poplatek, musíme vidět potvrzení od lékaře. Pokud nám napíšete, že nakonec jet nemůžete, protože Vás manželka nepustí a my Vás pak uvidíme na lanovce s milenkou, tak porušíte náš kruh důvěry. Budeme po Vás chtít zaplatit storno poplatek a budete zařazeni na black list. CITY SKI si nedovoluje hodnotit Váš kruh důvěry s Vaší paní manželkou nebo s Vaší slečnou milenkou. Každopádně, Vaše nezodpovědné rezervační chování zapříčiní zavedení platby předem pro všechny férově se chovající zákazníky. Vaše jméno a kontaktní informace budou zveřejněny a Vy budete vystaven na pranýři stejně tak, jak jsou pravidelně vystavování korupčníci této země na pranýři například v klecích na náměstích velkých měst.

# Tyto informace platí pro jednodenní zájezdy. U vícedenních zájezdů jsou storno poplatky popsány v sekci věnované vícedenním zájezdům níže. Rezervací zájezdu souhlasíte se zaplacením storno poplatků bez ohledu na fakt, zda jste zájezd zaplatili předem, či nikoli.

Zrušení zájezdu

# Autobusy jsou organizovány dle rezervací. Pokud v daném termínu nebude dostatečný počet rezervací, autobus nebude vypraven. V takovém případě budete automaticky informováni a můžete si vybrat náhradní termín. Pokud dostanete jen potvrzení Vaší rezervace, ale nedostanete potvrzení zájezdu, tak se zájezd nekoná. Někdy jsme nuceni čekat například až do večera, zda se na zájezd přihlásí dostatečný počet osob. Potvrzení o konání zájezdu obdržíte emailem nejpozději večer před odjezdem, abyste se případně stihli sbalit. Ve velmi neobvyklých případech se také může stát, že i již potvrzený zájezd musíme zrušit například proto, že se najednou odhlásí více lidí, nebo proto, že sněhové podmínky náhle neumožňují lyžování. Prosím, ještě než si namažete lyže, zkontrolujte si všechny příchozí složky, opakujeme, všechny příchozí složky, Vaší emailové schránky pro případ, že Váš vybraný zájezd nemůže být vypraven, nebo musí být zrušen. A když říkáme všechny příchozí složky Vašeho emailu, tak tím samozřejmě myslíme i složku Spam, kam se mohou někdy dostat i ty nejpočestnější emaily.

Osobní údaje

# Všichni účastníci musejí zadat do rezervačního systému své kontaktní údaje. Vaše kontaktní informace potřebujeme pro zajištění bezpečnosti provozu zájezdů a pro komunikaci s Vámi, například při zrušení zájezdu, nebo při Vašem zatoulání se na horách. Každý účastník musí vložit vlastní email a telefon. Všechny informace musejí být pravdivé. V případě, že uvedete nepravdivé nebo neúplné informace, můžete být kdykoli ze zájezdu vykázáni a to i po zaplacení ceny zájezdu. Pokud rezervujete Vaše kámoše, kteří jistě mají vlastní email, ale Vy přesto vložíte Váš email, Vaše rezervace nebude provedena. U všech lyžařů a lyžařkyň starších osmnácti let očekáváme vlastní email a náš sofistikovaný rezervační systém rezervaci dvou osob na stejný email nepovolí. Vaše data považujeme za důvěrné informace. Pokud nechcete zadat Vaše údaje, nebo pracujete pro tajné služby a Vaše pracovní smlouva Vám nedovoluje nikomu sdělit Vaše datum narození, nemůžete se registrovat na zájezd CITY SKI a získat ultra mega výhodný balíček BUS + SKIPAS od CITY SKI. Naše spolupráce se středisky a naše dopravní funkce nám neumožňuje vozit lyžaře na hory bez identifikace účastníků. Avšak to, že nemůžete vyrazit na hory s námi by Vás v žádném případě nemělo odradit od lyžování. V takovém případě si můžete do střediska přijet autem, vystát si frontu u pokladny a koupit si skipas za plnou cenu. Pokud ale opravdu pracujete u tajné služby, jsme si jisti, že se Vám na lanovku podaří proniknout i jiným způsobem.

# Informace do přihlašovacího formuláře zadáváte dobrovolně a Vaše kontaktní údaje považujeme za důvěrná data. S Vašimi údaji bude zacházeno v souladu s platnými ustanoveními o ochraně osobních informací. Vaše údaje mohou být použity pouze pro marketingové potřeby služby CITY SKI, areálu CITY BEACH, areálu CITY WAKE a firmy CITY SPORTS s.r.o. a jejich majitelů a spolupracovníků. Při rezervaci vícedenních zájezdů vypisovaných ve spolupráci s pořádajícími partnerskými cestovními kancelářemi nebo agenturami, budou Vaše údaje poskytnuty těmto kancelářím nebo agenturám. Vaše údaje mohou být také poskytnuty partnerským lyžařským střediskům nebo partnerům firmy CITY SPORTS s.r.o. Vaše údaje nebudou prodány třetím stranám prodávajícím hrnce.

# Přihlášením na zájezd CITY SKI souhlasíte s informováním o připravovaných zájezdech CITY SKI, plánovaných akcích na CITY BEACH, CITY WAKE, případně dalších akcích firmy CITY SPORTS s.r.o. a jejich majitelů a spolupracovníků. Pokud si nepřejete být informováni o těchto událostech, prosíme, odhlaste se z našeho mailingu po jeho obdržení. Nebo nám napište emailem Vaši žádost. Vaše žádost bude přijata přednostně v tomto znění: "Su trapnej a nechcu vědět, jak zabit nudu. Nechcu svoju adresu na seznamu kool lidí a radši budu hrát doma videohry, než abych šel ven sportovat s heskéma kocórama."

Způsobilost účastníků

# Ski tripy CITY SKI nejsou organizovány cestovní kanceláří jako veřejné výlety. Jakožto privátních událostí pro vybranou a odsouhlasenou klientelu se zájezdů CITY SKI mohou účastnit pouze kool lyžařky a snowboardáci a to jen dobrovolně a v dobré náladě. Tým CITY SKI si vyhrazuje právo neposkytnout služby CITY SKI přihlášeným, kteří nesplňují kritéria CITY SKI pro kool lidi. Tato kritéria výběru nemohou být zveřejněna, protože by mohla u některých uchazečů o místo na zájezdech CITY SKI způsobit pocit diskriminace. Navíc, tato kritéria jsou považována za interní know-how CITY SKI. Snažíme se, abychom potencionální prudiče vystopovali a neumožnili jim zkazit náladu upřímným a radostným klientům CITY SKI.

# Pokud se ráno dostavíte k odjezdu ve špatném rozpoložení, je vysoce pravděpodobné, že budete požádáni pracovníkem týmu CITY SKI o návrat do pyžama. Pokud prudiče odhalíme až za jízdy, mohou být během jízdy vysazeni. Dle závažnosti jejich pruzení bude zvolena rychlost autobusu při jejich vysazování. Pokud se bude jednat o lehký prohřešek proti dobré náladě, vysazení proběhne například v bezpečí benzinové pumpy v rychlosti autobusu nula. Musíme popisovat, kde a v jaké rychlosti autobusu proběhne vysazení při závažných prohřešcích?

# Pokud bude v autobuse probíhat zábavná show, soutěž, koncert živé hudby, nebo promítání filmů a Vy nebudete o tento entertainment mít zájem, můžete si zacpat uši, dát čepici přes oči nebo dobrovolně vysednout, ideálně v obci, kde je rychlost autobusu nižší než padesát kilometrů v hodině. Nikdy neskačte se svým báglem, protože by mohl zamezit Vaší obratnosti při dopadovém parakotoulu. Vždy si vyhoďte svůj bágl před sebou jako první a až pak vystupujte. Protože, když poprosíte spolucestující, aby ho vyhodili za Vámi, může se stát, že si ho nechají, sní zbytek Vašich buchet a ponechají si Váš MP3 přehrávač a Vaše lyžařské brýle. Nezapomeňte, Vy jste byli těmi prudiči a jakkoli si myslíte, že jste byli v právu a možná jste v právu byli, síla davu byla a je vždy silnější.

# Jestiže se budete chovat na výletě CITY SKI nezdvořile, neohleduplně, nebo budete charakterem, zápachem, alkoholem prolitým nevzhledným ksichtem, poznámkami, narážkami, či neforemnou postavou obtěžovat, urážet, nebo výsostně prudit ostatní účastníky, budete s okamžitou platností vykázáni ze zájezdu. To se Vám může přihodit cestou na hory, na horách i cestou domů. V tomto případě nebudete mít nárok na vrácení peněz. Pokud bude Vaše chování nadmíru opovrženíhodné, nebo Váš zjev extra odpudivý, budete zařazení na black list pasažérů, kterým nebude umožněno účastnit se zájezdů CITY SKI. Jakožto sportovní firma propagující fair-play nemůžeme provádět ani autorizovat násilí. Avšak nejsme s to zamezit slušným účastníkům, pokud se rozhodnou jakkoli potrestat neslušné účastníky, zejména pokud je jejich neslušné nebo nevhodné chování opakované. Prosíme, počítejte s tím, že nejhorší případy mohou být davem exemplárně zbity a ponechány v závěji a jejich vybavení může být ostatními účastníky ukořistěno a prodáno v aukci sportovního zboží.

Účast na vlastní nebezpečí

# Všichni cestující jedou autobusem a pohybují se v horském prostředí na vlastní nebezpečí. Firma CITY SPORTS s.r.o. není zodpovědná za škody nebo poranění cestujících nebo třetích osob. Partneři CITY SKI půjčující zdarma sportovní vybavení účastníkům zájezdů za účelem testování nejsou zodpovědní za škody nebo poranění účastníků zájezdů CITY SKI nebo třetích osob. CITY SKI není zodpovědná za morální úpadek cestujících vystavených entertainmentu v autobuse. CITY SKI není zodpovědná za zlomená srdce zapříčiněná ne happy endem případných romancí vzniklých v autobuse nebo na lanovce. CITY SKI není zodpovědná za manželskou nevěru účastníků opačného pohlaví sedících vedle sebe v autobuse, ale registrujících se na jiná příjmení. CITY SKI neodpovídá za újmy na zdraví zapříčiněné agresivním chováním pobouřených klientů, kteří se rozhodnou potrestat neslušně se chovajícího účastníka.

# Rezervací našeho balíčku dopravy a permanentky prokazují všichni cestující své fyzické schopnosti lyžovat nebo jezdit na snowboardu a svou asertivitu vydržet všechna možná psychická příkoří. Pokud se komukoli přihodí cokoliv nemilého, okamžitě může volat číslo instruktora, který je vedoucím zájezdu v daný den. My vynaložíme veškeré síly, abychom pomohli.

# Prosím, chovejte se zdvořile na sjezdovkách a respektujte ostatní lyžaře. Největší nebezpečí při lyžování není srážka se stromem, ale srážka s blbcem. Pokud uvidíte na sjezdovce blbce, sražte ho jako první. Pokud blbec odolá Vašemu nárazu, tak si raději vyberte jinou sjezdovku, nebo ho obloukem objeďte a upozorněte ostatní lyžaře na výskyt blbce na sjezdovce máváním hůlkami a výkřikem "Pozor, blbec!!!"

# Výlety CITY SKI, pořádané firmou CITY SPORTS s.r.o., zahrnují náročné venkovní sporty, které testují fyzické a duševní limity a mohou způsobit smrt, vážné zranění, škody na majetku. Lyžování a snowboarding ve své podstatě zahrnují riziko pádů, nárazů, střetů s přírodními materiály, s umělými překážkami a s lidmi. Tyto střety mohou končit výrony, přetrhanými vazy, řeznými ranami, propíchnutími, oděrkami, amputovanými končetinami, otřesy mozku, infarkty, i úmrtím lyžařů. Všichni účastníci zájezdů CITY SKI při své účasti berou na vědomí tato rizika a všechny aktivity spojené se CITY SKI provádějí na vlastní riziko bez možnosti přenesení zodpovědnosti na CITY SKI, respektive na CITY SPORTS s.r.o.

Genderová diskriminace

# Tým CITY SPORTS sleduje finanční statistiky, které prokazují, že ženy na stejných pozicích mají znatelně nižší platy než muži. Rádi bychom nabídli cenové zvýhodnění zájezdů pro ženy a dívky! Bohužel, paradoxně nám to zákony neumožňují. Abychom alespoň minimálně vyvážili tuto Vaši celoživotní nespravedlnost, můžeme se k účastnicím zájezdů CITY SKI chovat galantněji než k účastníkům. Může se tak stát, že ženám a dívkám zapneme přezky na lyžařské obuvi, nebo jim naložíme lyže do autobusu. Tyto výhody nemohou být považovány za genderovou diskriminaci, ale jsou pouze projevem džentlmenského chování.

Platba zájezdu

# CITY SKI tým je velmi benevolentní. Nechceme po Vás, abyste museli chodit do města platit zájezd, nebo vyplňovat bankovní převod. V případě zrušení zájezdu kvůli počasí nebo pro nedostatek klientů bychom pak museli peníze vracet. Nebudeme Vás ani zdržovat platbou před vstupem do autobusu. Výlet zaplatíte až za jízdy v autobuse. Dovolujeme si však apelovat na Vaši férovost; pokud Vaše plány na lyžování nejsou stoprocentní, prosím, nerezervujte si Vaše místo v našem rezervačním systému. Pokud to Však myslíte vážně a upřímně, moc rádi uvidíme Vás i Vaše peníze.

# Platba jednodenního zájezdu tedy pro ušetření Vašeho času ve většině případů proběhne přímo v autobuse. Firmy, úřady, školy, skupiny mohou zájezd zaplatit předem na účet oproti vystavené faktuře. Každý zákazník může dostat fakturu samozřejmě i na jednodenní zájezd, pokud chce například zájezd proplatit z fondu FKSP od zaměstnavatele. Můžete si také nechat od šéfa proplatit například voucher vyšší hodnoty a čerpat tak několik zájezdů za sezonu.

#Vícedenní zájezdy je nutné platit dopředu. Po rezervaci takového zájezdu budete informováni o způsobu platby.

#Každý účastník musí také předem zaplatit kauci na skipas. Tuto zálohu obdržíte zpět na kase v době, kdy se rozhodnete ukončit Váš lyžařský den. Výjimkou jsou některá střediska, která vydávají například papírové skipasy a není tedy nutné za ně platit zálohy.

Zrušení rezervace vícedenních zájezdů

# Rezervace vícedenních zájezdů CITY SKI lze rušit pouze při přímém ohrožení na životě a ohrožení udržení manželství. Chápeme, že například Váš zdravotní stav se může změnit. Pokud máte legitimní zdravotní důvod ke zrušení rezervace, můžeme Vám rezervaci zrušit, avšak musíme dodržovat storno politiku našich partnerských cestovních kanceláří. Pokud zrušíte rezervaci vícedenního zájezdu, je možné, že dle pravidel spolupráce s našimi partnery nebude možné Vám vrátit Vaši platbu za zájezd.

Pozdní příchody

# Pokud se dostavíte k odjezdu autobusu z Vašeho města pozdě, naleznete prázdné parkoviště. Za roky fungování CITY SKI autobus na účastníka nebo účastnici zájezdu čekal jen jednou, když kamarádka účastnice velmi vehementně prosila, aby se na její kamarádku počkalo. Měla to štěstí, že vedoucím zájezdu v daném termínu byl majitel CITY SKI Pavel Trčala. Dle pravidel CITY SKI totiž instruktoři nemají povoleno čekat na opožděné účastníky. Kamarádka opožděné účastnice, poučená pravidly CITY SKI, využila, jak to ženy nejlépe umějí, slabost majitele pro roztomilé ztracené blondýnky a slíbila, že opožděná účastnice je atraktivní blondýna. Byla to pravda, protože ta vůbec ani nemohla najít odjezdové místo. Vzhledem k faktu, že opožděná účastnice pocházela z východní provincie, byl majitel obměkčen jejím počestným původem a roztomilým ztracením v metropoli a nasměroval tak plně naložený dvoupatrový autobus s lyžaři natěšenými na hory z odjezdového místa k Hlavnímu nádraží, kde naložil opožděnou blondýnku. Nutno podotknout, že díky umu pana řidiče autobus dorazil do střediska bez sebemenšího zpoždění.

# Shodou nespecifikovaných okolností, které se odehrály na sjezdovce i mimo sjezdovky, byla tato atraktivní blondýna následně vybrána do funkce nejkrásnější účastnice zájezdu. Jak štamgasti CITY SKI velmi dobře vědí, funkce nejkrásnější účastnice je kódovým označením pro přítelkyni majitele CITY SKI. V tomto případě milá opožděná blondýnka ztracená na Hlavním nádraží obsadila tuto pozici až do konce sezony a v této funkci pokračovala i v období mezi zimními lyžařskými sezonami. Avšak romantický závěr à la Rosamunde Pilcher se nekonal a tato půvabná východní blondýnka si nakonec vzala někoho úplně jiného. Protože má sportovního ducha a smysl pro humor, nezahořkla a zájezdů se účastní i nadále, i když již ve funkci bývalé nejkrásnější účastnice zájezdu.

# Upozorňujeme Vás, že tento případ je naprosto ojedinělý, a aby se stalo, že na Vás autobus CITY SKI počká, muselo by to být asi jen proto, že byste měla kamarádku, která se zaručí, že splňujete požadavky specifikované v odstavci AUTOMATICKÉ PŘIDĚLENÍ PARTNERA NA LYŽOVÁNÍ v rubrice Seznamka. Všichni ostatní buďte tedy včas, nebo budete lyžovat tak akorát v parku u parkoviště.

No show

# Kdo se přihlásí a pak ráno nepřijde k autobusu, toho si najdeme a osobně mu nasypeme sníh za krk. Pokud se dopustíte tohoto prohřešku, Vaše jméno bude vloženo do karantény nekool lidí a bude Vám dočasně odmítnuto účastnit se CITY SKI zájezdů. Prosím, uvědomte si, že jste všichni dohledatelní. Spekulativně zabírat místo jinému zájemci o lyžování není čestné. Lyžaři, kteří nejsou čestní, mohou se CITY SKI cestovat pouze v prvním patře autobusu, tedy na střeše. Dle pravidel uvedených výše musejí účastníci, kteří se přihlásí, ale nepřijdou, zaplatit plnou cenu zájezdu. Všichni jste dohledatelní a pokud si myslíte, že nám třeba tisíc korun za zájezd nestojí za to, abychom si Vás našli, tak se setsakramentsky mýlíte.

Vícedenní zájezdy

# Specializujeme se na jednodenní lyžařské zájezdy, ale ve spolupráci s partnerskými cestovními kancelářemi a partnerskými cestovními agenturami vypisujeme také termíny na vícedenní zájezdy. Firma CITY SPORTS s.r.o. jakožto cestovní agentura zprostředkovává vícedenní lyžařské zájezdy v rámci doplnění své nabídky jednodenních lyžařských zájezdů. Jsme rádi, když Vám můžeme nabídnout lyžování například i v zahraničních lyžařských střediscích kam je to na jeden den holt daleko. Vícedenní zájezdy je nutné platit předem. Přihlášeným na tyto zájezdy budou zaslány informace o způsobu platby těchto zájezdů a, pokud nebude uvedeno jinak, přihlášení mohou zaplatit tyto zájezdy přímo na účet pořádající cestovní kanceláře. Účastníkům těchto zájezdů budou zaslány informace a cestovní smlouvy k daným vícedenním zájezdům a tyto podklady budou vydány přímo organizujícími cestovními kancelářemi.

# Naše partnerské cestovní kanceláře mohou mít rozdílné storno podmínky. Pokud Vám zdravotní stav neumožňuje zúčastnit se vícedenního zájezdu, prosíme o předložení zdravotní dokumentace spolu se souhlasem ke zpracování Vašich zdravotních údajů. V případě vícedenních zájezdů Vaše údaje postoupíme partnerské cestovní kanceláři nebo cestovní agentuře, avšak nemůžeme Vám garantovat prominutí storno poplatků. Některé cestovní kanceláře či cestovní agentury účtují až sto procent ceny zájezdu, pokud se odhlásíte méně než týden před odjezdem. Jiné cestovní kanceláře nebo cestovní agentury jsou benevolentnější a účtují pouze padesát procent. Každopádně počítejte s platbou minimálně poloviny ceny zájezdu, pokud se odhlásíte z již potvrzeného vícedenního zájezdu méně než dva týdny před zájezdem a s platbou plné ceny zájezdu, pokud se odhlásíte méně než týden před zájezdem. V tomto případě nerozhoduje, zda jste zájezd již zaplatili či nikoli. Váš souhlas s pravidly jste dali při přihlášení na zájezd a tím jste také souhlasili s možnými storno poplatky.

Seznamovací služba

# Máme pochopení pro naléhavé rodinné situace. Pokud Vás Vaše manželka po inscenaci večerního nedorozumění údajně zapříčiněném Vaším nestandardním názorem na optimální frekvenci domácích aktivit v ložnici nechá spát na gauči v obýváku a ráno bez varování odjede ve voze Ford Mustang s podezřele svalnatým a na roční období nezvykle opáleným fitness cvičitelem na okresní přebor v aerobiku a Vy musíte odvézt Vaši ratolest na mezinárodní chemickou olympiádu do Rimavské Soboty, samozřejmě chápeme, že Vámi zvolený termín není nejvhodnější na bezstarostné užívání na horách. Pokud syna neukecáte, že lyžování je větší zábava než periodická tabulka prvků, Vaši situaci pochopíme a rezervaci Vám zrušíme a holt uhradíte výše popsané storno poplatky.

# Avšak v případě, že okresní svaz aerobiku překvapivě začne pořádat přebory každý víkend, rádi Vám pomůžeme přijít na jiné myšlenky. Například Vám zajistíme instruktora pro Vaše děti a zdarma Vás seznámíme se sympatickými lyžařkami z naší obsáhlé databáze vzdělaných a věrných bývalých modelek se smyslem pro rodinu. Víte, co je to oxymoron?

# Obdobně jsme připraveni i na případ, že Vám Váš partner a otec Vašich dětí v předvečer odjezdu oznámí, že radši pojede "s klukama z IT oddělení hrát paintball", než aby Vás "furt zvedal ze svahu". Jedině CITY SKI Vás ze svahu zvedne i po Vašem padesátém sedmém upadnutí. Jedině CITY SKI Vás zdarma seznámí s vysokým sympatickým bývalým reprezentantem v plavání, který právě prodal svou prosperující firmu zahraničnímu investorovi, aktivně se věnuje charitativní činnosti a upřímně hledá teplo domova.

# Pokud se na našem zájezdu seznámíte se sympatickým protějškem, ale stydíte se ho kontaktovat, CITY SKI udělá první krok za Vás. Naše seznamovací asistence probíhá vždy za souhlasu obou potencionálních partnerů a za přísného dodržení pravidel ochrany osobních údajů. CITY SKI zajistí Vaše seznámení, ale není zodpovědná za Vaše aktivity na svahu nebo mimo svah. CITY SKI důrazně doporučuje používání ochranné přilby při lyžování i ochranné přilby při mimolyžařských aktivitách. Pokud nebude Váš vybraný termín o víkendu během zimních měsíců, kdy lyžujeme, za CITY SKI Vám rádi přijdeme na svatbu.

Nezletilí účastníci

# Děti do patnácti let se mohou zájezdů CITY SKI zúčastnit pouze za doprovodu rodičů, starších sourozenců, nebo jiné dospělé osoby. Samostatnou účast mladistvých na zájezdech CITY SKI nedoporučujeme. Upřednostňujeme, pokud mladiství jedou v doprovodu nejméně jedné dospělé osoby, kterou mohou být rodiče, starší sourozenci, či starší kamarádi. Pokud jste rodič mladistvé lyžařky či mladistvého snowboardisty a nemůžete s nimi jet na hory, protože jste si vzali domů práci i na víkend, zapřemýšlejte o tom, zda je pro Vás práce důležitější než čas strávený na horách s Vašimi dětmi. Uvědomte si, že jejich období na střední škole uteče jako voda a až budou na vysoké, tak už se jim nebude chtít s Vámi jezdit.

# Pokud však v žádném případě Váš laptop na den odložit nemůžete, můžete Vaše mladistvé děti s námi poslat samostatně, ale vězte, že každý nedoprovázený účastník mladší osmnácti let se může zájezdů CITY SKI účastnit pouze s písemným souhlasem rodičů. Stačí, když nám rodiče napíšete, že souhlasíte s tím, že Vaše ratolest bude celý den lyžovat či prknovat bez dozoru. CITY SKI může Vaše děti zdarma zaškolit na svahu, ale nemůže za to, pokud se Vaše děti nic nenaučí, protože prosedí celý den v hospodě. CITY SKI striktně doporučuje používání ochranné přilby na svahu i při mimolyžařských aktivitách, ale není odpovědná za zdraví Vašich dětí na sjezdovce ani za zdraví těch, které Vaše děti přejedou na sjezdovce nebo vojedou mimo sjezdovku. CITY SKI opovrhuje kouřením, ale není zodpovědná za to, co nebo komu budou Vaše děti kouřit na baru u dolní stanice lanovky. Mladistvým, kteří nedoloží písemný souhlas rodičů, budou odepřeny služby CITY SKI.

# Entertainment CITY SKI, jakožto i webová prezentace CITY SKI, mohou nabízet obsah vhodný pouze pro dospělé! Zájezdy CITY SKI jsou určeny především pro dospělé lyžaře a snowboardisty. Zábava v autobuse, aprés-ski diskotéka, filmová produkce a seznamovací služba klientů na zájezdech CITY SKI mohou obsahovat částečně sprostá slova, sugestivní dialogy, sexuální konotace, mrkání, flirtování, nebo probírání témat určených především pro dospělé. Pokud cestujete s dětmi, doporučujeme Vám, abyste obsadili přední sedadla v autobuse. Uděláme vše pro to, aby případné filmové scény nevhodné pro děti, nemohly být viděny na předním monitoru autobusu. Pokud budete Vy a/nebo Vaše děti sedět v předních řadách autobusu, nebudeme Vás začleňovat do seznamovacích aktivit klientů.

# Vypravujeme také speciální zájezdy pro teenagery, kde je dospělý obsah limitován. Avšak, vzhledem k poklesu morálky v naší společnosti, teenageři jsou často zvyklí na drsnější věci než dospělí. To, jak jste je vychovali, opravdu ovlivnit nemůžeme.

# V autobusech CITY SKI jsou volně dostupné alkoholické nápoje! Všichni účastníci zájezdu CITY SKI si mohou v autobuse koupit pivo a na vybraných zájezdech jako dárek dostanou šumivé víno. Instruktoři CITY SKI nikdy neprodají nebo nedají alkoholický nápoj osobám mladším osmnácti let. Avšak naši instruktoři a vedoucí zájezdu nemohou kontrolovat chování a jednání všech účastníků. Na školních zájezdech je povinná účast učitelů. Standardní zájezdy CITY SKI nejsou koncipované pro nezletilé účastníky bez doprovodu a CITY SKI nemůže kontrolovat dospělé účastníky, kteří například nabídnou konzumaci alkoholických nápojů mladsím účastníkům. Všechny zájezdy CITY SKI jsou privátními událostmi a všichni nezletilí účastníci se musejí prokázat potvrzením od rodičů, ve kterém rodiče explicitně potvrdí jejich souhlas s fyzickými a morálními hazardy, kterým mohou být jejich děti během zájezdů CITY SKI vystaveny. Všichni účastníci cestují na vlastní nebezpečí a to jak fyzické, tak morální.

# Jsme rádi, když s námi pojede mládež. Můžeš super diktovat na railech, ale pokud Ti je méně než osmnáct, musíš jet s někým starším, nebo nám dones potvrzení od rodičů. Sorry, nemůžeme za Tebe být zodpovědní až skočíš nějakému důchodci na hlavu. Nemůžeme ani kontrolovat, že Ti starší kámoš koupí pivo na après-ski baru.

Multimédia

# Veškerá fotodokumentace a videodokumentace vytvořená na zájezdech CITY SKI organizátory zájezdů nebo účastníky zájezdů je majetkem CITY SKI. Tato dokumentace může být zveřejněna na webu CITY SKI, na Facebook stránkách CITY SKI a na jiných Facebook stránkách a na jiných internetových stránkách. Dále může být tato dokumentace použita na propagaci služeb CITY SKI, CITY BEACH, CITY BIKE a ostatních odnoží skupiny CITY SPORTS nebo jiných služeb v České republice nebo v zahraničí. Každý organizátor a klient CITY SKI může být v těchto videích na těchto fotografiích portrétován a označen jménem.

# Pokud nechcete na fotkách a ve videích vypadat blbě, nechovejte se blbě. Pokud nechcete na fotkách a ve videích vypadat tlustě, nepřežírejte se a dejte si večer místo seriálu tréninkový běh z Líšně do Bystrce a zpět, pokud jste z Brna, nebo ze Zbraslavi do Holešovic a zpět, pokud jste z Prahy. Ostraváci jsou v porovnání v lepší formě, takže ti zvládnou i běh z Poruby na Lysou a zpět. Pardubičákům radíme výběch na Kunětickou horu a Olomouckým běžeckou pou z centra na Svatý Kopeček. Pokud nechcete na fotkách mít staré lyže z dob Komára, poproste organizátory zájezdu CITY SKI, kteří Vám rádi ZDARMA zapůjčí pěkné moderní lyže na příležitost fotografování. Zahraničním a mimoměstským účastníkům zájezdu můžeme v rámci kapacity půjčit lyže i na celý lyžařský den.

# Chování na videích a výrazy na fotografiích dospělých účastníků zájezdů jsou zodpovědností každého jednotlivého účastníka nebo účastnice. Mějte na paměti, že pokud Vás zrovna nesleduje kamera CITY SKI nebo kamera jiného účastníka zájezdu, sleduje Vás sám Pán Bůh.

# Chování na videích a výrazy na fotografiích nezletilých účastníků zájezdů jsou zodpovědností jejich rodičů, kteří své nezletilé ratolesti pouštějí na zájezdy CITY SKI za písemného souhlasu. Viz odstavec NEZLETILÍ ÚČASTNÍCI výše v těchto pravidlech.

Nacionalistické názory

# Účastníci zájezdů CITY SKI Praha jsou v nadpoloviční většině české národnosti a mohou šířit nacionalistické názory! Dle zápodo-východoevropské klasifikace důležitosti evropských národů mohou být v autobuse probírána témata vyjadřující nadřazenost českého národa nad moravským, slovenským, polským, ukrajinským, běloruským a ruským národem. Pokud patříte k těmto východnějším slovanským národům, doporučujeme obezřetnost nebo účast na zájezdech CITY SKI Brno, CITY SKI Olomouc, CITY SKI Ostrava, na kterých je vyjadřován vyšší pocit slovanské sounáležitosti. Pokud patříte k národnostem západním od národnosti české a to například k národnosti anglické, holandské, německé, nemusíte očekávat výsměch a ponižování, protože tyto národnosti lyžaři z Prahy uznávají. Lyžaři národnosti francouzské si však musejí dávat větší pozor, protože již byly zaznamenány narážky o žabožroutech. Národnosti belgické se nedoporučuje vysvětlovat, že se opravdu jedná o národnost, protože tento pokus již nejednou vyvolal takzvané učokoládovaní, kdy byl belgický účastník postaven před autobus a ostatních 63 lyžařů po něm házelo jednotlivé čtverečky belgické bonboniéry a, po vzoru politika Nigela Farrage, křičeli: "Belgie není země". Na zájezdech CITY SKI Praha se tedy všeobecně doporučuje vzdávat hold českému národu jako nejlepšejšímu národu ze všech národů na celém světě. Vzhledem k tomu, že do Prahy se stěhuje více a více náplavy z Moravy a v poslední době především ze Slovenska a to toho úplně východního, demografická situace zájezdů se může radikálně změnit. Pozor tedy na sousedy v autobuse.

# Účastníci zájezdů CITY SKI Brno a CITY SKI Olomouc jsou v naprosté většině moravské národnosti a vzhledem k faktu, že jejich moravská národnost může být opepřena brněnským nebo hánckým patriotismem, respektive, mohou šířit extrémní nacionalistické názory! V autobuse mohou být probírána témata vyjadřující historicko-územní nároky a silný vztah účastníků k moravské národnosti vycházející z dob Velké Moravy. Někteří účastníci, zejména pak účastníci české národnosti mohou tyto názory považovat za urážlivé, neuctivé nebo jinak kontroverzní. Pokud jste české národnosti, doporučujeme Vám se zájezdů CITY SKI Brno a CITY SKI Olomouc neúčastnit nebo svou českou národnost před ostatními účastníky, kteří jsou v naprosté většině moravské národnosti, nepřiznávat. Pokud jste české národnosti, doporučujeme Vám se účastnit zájezdů CITY SKI Praha. Účastníci slovenské národnosti jsou, jakožto bratři a sestry Velkomoravské říše, vítáni na zájezdech CITY SKI Brno a CITY SKI Olomouc.

# Účastníci zájezdů CITY SKI Ostrava jsou v naprosté většině moravské národnosti, ale mohou také být slezské národnosti, polské národnosti, nebo prajzské národnosti. Pokud nevíte, co je to Prajzsko, tak vězte, že se jedná o oblast Hlučínska severozápadně od Ostravy, ve které žijí čeští občané mluvící německy. Toto území je pozůstatek provincie Pruské Slezsko, které bylo k Československu přičleněno až v roce 1920. Tato oblast, severně od řeky Opavy, byla od roku 1742 součástí pruského státu a procházela tedy odlišným historickým vývojem než zbytek České republiky. Lidé zde mluví německy, děti posílají do škol do Německa, dle očitých svědků jsou zde předzahrádky i dvorky čisté a neděli nikdo neseká trávu. Zajímavostí je, že když docházelo po Druhé světové válce k odsunu obyvatel německé národnosti z území ČSR, v Prajzsku byl odsunut jen malý zlomek obyvatelstva a zkonfiskována byla jen nepatrná část majetku v porovnání s ostatními sudetskými regiony. Totiž, kdyby se používaly směrnice platné pro ČSR, muselo by v oblasti Hlučínska být konfiskovalo prakticky vše. Pokud potkáte v autobuse lyžaře prajzské národnosti, sáhněte si na něho, protože těchto lidí v celé ČR žije asi jen padesát tisíc.

# Účastníci zájezdů CITY SKI Pardubice jsou v pohodě a obecně nemají problém s nikým, protože jsou jaksi napůl, a proto jsou v klidu. Jediným jejich prohřeškem je, když říkají slovo Čechy a myslí tím Českou republiku. Vzhledem k tomu, že pardubické lyžaře vozíme také do moravských středisek, apelujeme na ně, aby si na toto dávali pozor.

Mezinárodní expozice

# Zájezdů CITY SKI se pravidelně účastní naši evropští spoluobčané pracující v Praze, v Brně, v Ostravě, v Olomouci, v Pardubicích, v Plzni. Jako zvláštní hosté, narozdíl od našich občanů české, moravské, slovenské národnosti, které nepovažujeme za mezinárodní klidně je mlátíme hůlkou, když neposlouchají pokyny instruktorů, jsou tito zahraniční účastníci extra opečováváni. S těmito účastníky komunikujeme anglicky, německy, francouzsky, španělsky, portugalsky, rusky, či jinými jazyky. Pokud si nechcete připadat jako v Babylonu, nebo nechcete sledovat film v maďarském znění s francouzskými titulky, doporučujeme Vám, abyste cestu v autobuse strávili ve Vaší lyžařské přilbě, nebo si s sebou vzali přenosný hudební přehrávač. Pokud jste, jako většina obyvatel České republiky, xenofobní a nemáte rádi cizince a už vůbec nemáte rádi cizince, kteří mají jinou barvu pleti a jiné rozměry lebky jako Vy, doporučujeme Vám zůstat doma, číst si Blesk a dívat se na Televizní Noviny na TV Nova. Pokud se však chcete seznámit se zajímavými lidmi z různých koutů světa, kteří sdílejí Vaši vášeň pro sníh, CITY SKI je pro Vás tou pravou platformou. Vedle prakticky všech evropských národů byli mezi našimi účastníky také lyžaři a prknaři z exotických zemí jako Chile, Austrálie, Nový Zéland, Spojené Státy, Kanada, Brazílie a dokonce s námi vyrazilo i několik účastníků z Afriky! Ano, CITY SKI, to je eklektická lyžařská společnost.

Odjezdy autobusů

# Autobusy CITY SKI odjíždějí v Praze z Dejvické a z Palmovky, v Brně z Veveří a ze Zvonařky, v Ostravě od Kulturního Domu, v Olomouci od Globusu, v Pardubicích od Hlavního Nádraží, v Plzni od Rondelu. Odjezdové lokace se liší dle střediska. Prosím, prohlédněte si pečlivě rubriku "Kontakt". V této rubrice naleznete mapky a přesné popisy odjezdových míst. Všechna místa jsou vybrána tak, aby umožnovala snadný příjezd MHD i osobními vozidly, zdarma parking a rychlý odjezd ve směru do daného střediska.

# Odjezd autobusů na jednodenní zájezdy je většinou v 7:00 ráno nebo v 7:30 ráno, dle střediska. Odjezdy autobusů na vícedenní zájezdy se liší dle zájezdu. Prosím buďte u autobusu nejméně dvacet minut před odjezdem. Někdy se stává, že jsme ready v vyrážíme pět minud před vypsaným odjezdem. Autobus CITY SKI ještě nikdy nevyjel pozdě a pevně věříme, že díky Vaší dochvilnosti tuto tradici dodržíme i do budoucna. Všichni chceme být na sjezdovce co nejdříve. Autobusy CITY SKI lámají rekordy a pod sjezdovku dorážejí obvykle za méně než dvě hodiny. U jednodenních zájezdů jsme tedy většinou ve středisku již v 9:00. Za dobrých podmínek se nám podaří i jízdy trvající pouze 1:50 čistého času. Autobus CITY SKI může a nemusí zastavit na krátkou piss pauzu.

Zasedací pořádek

# V autobusech CITY SKI nelze rezervovat konkrétní sedadlo. Ze všech sil však vyhovíme Vaším specifickým požadavkům na sezení. Spoléháme také na dobrou vůli všech spolucestujících. Pro rodiny s dětmi doporučujeme sedadla v přední části autobusu z důvodu možné expozice dětí morálním hazardům obvyklých v zadní části autobusu. Pokud chcete být vepředu, dostavte se jako první na sraz. Sedadla jsou po dvou. Pokud s sebou nemáte kamaráda nebo kamarádku na sezení, rádi Vás zdarma seznámíme se sympatickými lyžařkami z naší obsáhlé databáze vzdělaných a věrných bývalých modelek se smyslem pro rodinu nebo s vysokým sympatickým bývalým reprezentantem v plavání, který právě prodal svou prosperující firmu zahraničnímu investorovi, aktivně se věnuje charitativní činnosti a upřímně hledá teplo domova.

Zimní cestovní podmínky

# Autobusy CITY SKI cestují v zimních podmínkách, které mohou zahrnovat náledí, sníh, mlhu, vítr, d隝, sníh se sněhem, kroupy, trakaře a vozidla Škoda Citigo, nebo jiné nepěkné věci, padajíci z oblaků. Klienti tedy chápou, že příjezd do lyžařského střediska a/nebo zpět do metropole může být opožděn. Pokud bude silnice nebezpečná pro cestování, přesměrujeme výlet do jiného partnerského resortu.

Cestující s nadváhou

# Pokud autobus nebude s to vyjet určitý prudký kopec na trase, požádáme nejtlustší účastníky zájezdu, aby si vysedli. V případě, že to bude možné a tito účastníci dosáhnou vrcholu kopce v přibližně stejném čase, jako odlehčený autobus, tak tyto účastníky opět naložíme. Pokud bude někdo autobus dobíhat a bude velmi tlustý, je možné, že ostatní klienti si budou přát, aby autobus zpomalil a umožnil naskočení, avšak v zápětí náhle zrychlil tak, že tlustý účastník spadne do příkopy. Pokud máte výraznou nadváhu, kterou nemůžete kamuflovat ani tlustou zimní bundou, počítejte s tím, že můžete část cesty jít pěšky. Krátkodobě budete na CITY SKI naštvaní, ale dlouhodobě Vám to pomůže k zhubnutí, získání lepší práce, sbalení lepší životní partnerky, nebo partnera, lepší funkci Vašeho srdečního svalu, menšímu zatížení kloubů a obecně k větší kvalitě Vašeho života.

Skipasy

# V autobuse cestou na hory, případně ihned po příjezdu do střediska obdržíte Váš celodenní skipas. Nemusíte tedy stát frontu na kase jako ostatní lyžaři. Při výstupu z autobusu a obdržení skipasu můžete jít rovnou k turniketům. Po skončení lyžování prosíme všechny o navrácení čipových karet na kase. Záloha na tyto karty je 100 Kč nebo 50 Kč nebo EUR 2 nebo EUR 5 dle ski areálu. O výši této zálohy budete informování předem a to jak v informačním emailu, tak našimi instruktory přímo v autobuse. V případě ztráty karty nebo v případě opomenutí navrácení této karty na kase tato záloha nemůže být vrácena našimi instruktory.

Pravidla autobusu

# Do autobusu je zákaz vstupu v lyžařské obuvi. Snowboardisté v soft botech se mohou v klidu obout už doma a cestovat v těchto botech celou trasu. Tedy, pokud to pak jejich spolubydlící vydrží, až si tyto boty sundají po návratu ze zájezdu.

# Protože jsme všichni sportovci, ani nás nenapadne v autobuse kouřit. Snowboardisté a freeskieři si dají jointa pod rampou. S ohledem na ostatní účastníky a možnost výbuchu nedovolujeme kouření ani u příjezdu a odjezdu busu a na případných občerstvovacích zastávkách u benzinových stanic.

# Abychom se všichni do autobusu vešli i s našimi hračkami, má každý cestující nárok na transport jednoho páru lyží nebo jednoho snowboardu zdarma. Extra lyže nebo snowboard mohou být přepraveny za příplatek 100 Kč.

# Máme rádi domácí zvířata, nechápeme však proč byste je chtěli tahat do krajů ledu a sněhu. Nechte je doma v teple. Pokud Vám Vaši modrookou blonďatou stosedmdesátšest centimetrů vysokou kočičku opravdu nemá kdo pohlídat, napište nám a zajistíme Vám profesionální hlídání.

Příjezd autobusu do střediska

# Všechna naš partnerská lyžařská střediska nám exkluzivně garantují nejbližší parkovací místo přímo vedle lanovky. Nemusíte tedy nést své sportovní vybavení daleko přes parkoviště. Převléknout se můžete přímo v autobuse nebo v budově ski areálů u dolní stanice lanovky. Můžete tedy cestovat už nachystaní v lyžařském oblečení nebo třeba v plesových šatech. V komfortním zázemí ski areálů budete mít dostatek pohodlí k přípravě na svah.

Autobus ve středisku

# Během lyžařského dne autobus buď zůstává na VIP parkování přímo u lanovky, nebo přejíždí na odstavné parkoviště. Autobus je uzamčen a nepřístupný, protože řidič potřebuje odpočívat nebo spát, aby Vás ve zdraví dovezl zpět do metropole. Pokud to bude možné, CITY SKI se bude snažit zajistit otevření autobusu v době oběda. Každopádně, CITY SKI nedoporučuje nechávat oblečení, obvu, výbavu, cennosti v autobuse, protože CITY SKI nemůže zaručit integritu všech svých zákazníků. Peněženky, MP3 přehrávače, mobilní telefony, kreditní karty, diamanty, zubní protézy z drahých materiálů a další pomůcky si berte s sebou na svah. CITY SPORTS s.r.o. není zodpovědná za jakékoli ztráty nebo odcizení na zájezdech CITY SKI.

# CITY SPORTS s.r.o. ani autobusový dopravce nejsou zodpovědní za majetek cestujících uschovaný v autobuse během lyžování ani za jakékoli poškození sportovního vybavení při nakládce nebo vykládce. Budeme dělat vše, co je v našich silách, abychom se k Vašemu vybavení chovali jako k vlastnímu. Vzhledem k tomu, že lyžařské obaly a lyžařské a snb vybavení může být podobné a lehce zaměnitelné, doporučujeme všem účastníkům označit své vybavení tak, aby mohlo být identifikováno.

Odjezd autobusu ze střediska

# Odjezd autobusu je většinou hned po ukončení provozu lanovek a vleků, tedy v cca 16:15, pokud nebude uvedeno jinak. Prosím zorganizujte si svůj lyžařský den tak, abyste se mohli účastnit také odjezdu autobusu. U zájezdů s diskotékou a/nebo večerním lyžováním je odjezd ze střediska později.

# Pokud nenastoupíte na zpáteční cestu do našeho autobusu, budeme předpokládat, že jste: a) nemohli odolat sněžným radovánkám a zůstali déle, pokud bude místo, tak vás vyzvedneme na stejném místě přesně za týden; b) díky exkluzivní seznamovací asistenci CITY SKI na lanovce seznámili s láskou Vašeho života a právě prožíváte žhavou romantickou noc v zasněžené horské chatě; c) skočili jste v U-rampě dvojité salto, dopadli na hlavu, zapomněli Vaše jméno a jedete domů stopem. CITY SKI na nikoho nečeká.

# Pokud nás neiformujete, že ve středisku vědomě a dobrovolně zůstáváte a my odjedeme bez Vás, můžeme nahlásit Vaše jméno Horské Službě a Vy můžete být považováni za osobu nezvěstnou nebo na útěku. Pokud Vás v tomto případě bude hledat Horská Služba, Europol, nebo jiná organizace, budete zodpovědni za případné náklady za tyto záchrané a pátrací akce. Z tohoto důvodu musí také každý účastník pravdivě vyplnit své telefonní číslo při přihlašování na zájezd.

Doprava účastníků nesjezdařů

# CITY SKI zájezdy jsou koncipovány pro sjezdové disciplíny. Avšak máme rádi i běžkaře. Pokud máte zájem jen o dopravu na hory a zpět, kontaktujte nás a domluvíme si přepravní podmínky. Upozorňujeme Vás však, že můžete být vystaveni výsměchu od účastníků zájezdu, kteří běžecké disciplíny neuznavají a považují je za gay způsob trávení času na horách. Tým CITY SKI aktivně sjezduje, snowboarduje i běžkuje, ale není zodpovědný za názory účastníků. V ojedinělých případech může dojít k šikaně či souboji za použiží lyžařských holí. CITY SKI se z důvodů politické korektnosti nemůže zapojovat do soubojů účastníků. Jako běžkaři jste však ve výhodě, protože Vaše běžkařské hole mají ostřejší hroty než hole sjezdové. Pozor, přeskáče jsou podstatně tvrdší než boty na běžky.

Reklamační řád

# Dle zákona o ochraně spotřebitele je poskytovatel služeb povinen řádně informovat o rozsahu, podmínkách a způsobu uplatnění práva z vadného plnění spolu s údaji o tom, kde lze reklamaci uplatnit. Protože k prodeji v případě jednodenních lyžařských zájezdů dochází zejména mimo sídlo firmy, dovolujeme si upozornit naše zákazníky, že reklamačním kontaktem jsou kontakty v daných odjezdových městech. Jsme povinni reklamaci přijmout písemně emailem v kterémkoliv odjezdovém městě, ale z administrativních důvodů doporučujeme reklamace podávat v tom městě, kde je odjezd daného termínu zájezdu. Samozřejmě je také možné kdykoli podat reklamaci v sídle firmy CITY SPORTS s.r.o.

# Reklamaci lze uplatnit před, během i po poskytnutí služby. U jednodenních lyžařských zájezdů se jedná zejména o dopravu na hory a lyžování v daném lyžařském středisku. Pokud dojde k pochybení ohledně dopravy, bude služba CITY SKI řešit vzniklou situaci okamžitě s daným dopravcem. Služba CITY SKI není majitelem autobusů, ale pronajímá autobusy od dopravních společností.

# Služba CITY SKI předem neuvádí velikost, typ, modelovou řadu, nebo stáří autobusů, které pojedou na daný zájezd, protože toto není možné specifikovat předem. Vždy se snažíme, aby naši klienti jeli pěknými moderními autobusy, ale může se stát, že má plánovaný autobus například poruchu a musí být vypraven náhradní autobus, který je například starší. Autobusy jsou potvrzovány dle počtu přihlášených účastníků na daný termín a také dle momentální dispozice partnerských autobusových společností. Služba CITY SKI tak nemůže předem garantovat, který autobus v daný den pojede. Nemůžeme taktéž garantovat, zda daný autobus bude mít funkční záchod. Mnoho dopravců neumožňuje kvůli zamrzání v zimě používat záchod. V takovém případě můžeme na přání klientů zorganizovat zastávku na odpočívadle nebo na benzinové pumpě.

# Pokud by účastník nebyl spokojen například s typem autobusu, nebo s kvalitou dopravní služby, budeme tuto reklamaci řešit ve spolupráci s našimi partnerskými dopravci. Tyto dopravní firmy mají vlastní reklamační řády a my vynaložíme veškeré možné úsilí, aby byl náš klient spokojen, případně aby byla našemu klientovi dodána satisfakce poskytovatelem dopravy. Služba CITY SKI negarantuje časy příjezdů a odjezdů, protože zejména v zimním období není možné přesně odhadnout stav na pozemních komunikacích. Avšak v případě výrazného opoždění autobusu se snažíme ve spolupráci s dopravcem účastníkům poskytnout například občerstvení.

# V žádném případě není možné reklamovat záležitosti vzniklé mezilidskými vztahy mezi jednotlivými pasažéry. Služba CITY SKI nemůže být zodpovědná za chování jednotlivých pasažérů. Může se například stát, že si klienti sklopí sedadla, aby mohli spát. Pasažéři za nimi mohou být s tímto nespokojeni. Podotýkáme, že všichni klienti mají právo sklopit si sedadlo, ale musejí být uctiví ke klientům za nimi a například se jich nejprve slušně zeptat. Neexistuje zákon, který by přikázal pasažérům MHD, že musejí pustit starší osoby sednout. Avšak slušně vychovaní lidé tak činí. Chovejte se tedy na zájezdech CITY SKI slušně a budete s to si sklopit sedadlo. Pokud budou volná místa jinde v autobuse, instruktoři CITY SKI mohou vždy asistovat a klienty přesadit. Na zájezdech CITY SKI není zasedací pořádek, ale naši instruktoři mají právo přesadit klienty z důvodu bezpečnosti, prostoru, seznamky, nebo rodinných vazeb pasažérů.

# V případě, že by lyžařka nebyla spokojena se službami poskytnutými lyžařským střediskem, může nárokovat reklamaci na kontaktním místě daného střediska. Může se jednat například o poškození lyží v závislosti na kvalitě úpravy sjezdovek, nebo o zašpinění lyžařského oblečení z mazání lyžařských vleků a lanovek. Služba CITY SKI není zodpovědná za služby poskytnuté lyžařským střediskem. Každý klient CITY SKI má minimálně stejné právo reklamovat služby daného lyžařského střediska jako každý přímý klient lyžařského střediska. Vzhledem k naší dlouhodobé spolupráci s partnerskými lyžařskými středisky můžeme klientům plně asistovat v záležitostech případné reklamace. Naše partnerská lyžařská střediska se nám vždy snaží vyjít vstříc například poskytnutím opravy lyží, čištění oblečení, slevy, nebo zdarma jízdného v případech kdy došlo k prokazatelnému pochybení ze strany střediska.

# Na vybraných zájezdech CITY SKI poskytujeme také služby půjčení lyží a služby instruktora. Tyto služby jsou zdarma jako dárek pro naše klienty a nejsou nárokové. Nemůžeme garantovat, zda budou lyže zdarma k dispozici v každém autobuse a nemůžeme garantovat velikost, délku, typ lyží. Tyto lyže poskytujeme přednostně začátečníkům a zahraničním účastníkům, kteří nemají vlastní lyže. Protože vybavení zůstává v autobusech, nebo v garážích, nemůžeme z hygienických důvodů půjčovat lyžařskou obuv. Lyže můžeme zdarma půjčit také například klientům, kteří na zájezdě vlastí lyže mají, ale rozbije se jim například vázání. V takovém případě jim půjčíme lyže. Služba CITY SKI není zodpovědná za seřízení lyží, které půjčí svým klientům. Naši instruktoři však mohou klientům v těchto záležitostech poradit nebo asistovat.

# Instruktoři jezdí s klienty na zájezdy ve většině termínů, ale na některých zájezdech je možné, že instruktor nebude k dispozici. Jedná se zejména o zájezdy do zahraničí a zájezdy s malým počtem účastníků. Služby instruktora nejsou nárokové a jsou poskytovány zdarma jako dárek. To, že je například instruktor k dispozici v autobuse, nebo u autobusu ve středisku, neznamená, že se může instruktor věnovat klientům na svahu a zdokonalovat jejich styl. Klienti mají vždy možnost zamluvit si standardně instruktory ve středisku.

# Na webových stránkách služby CITY SKI jsou také vypisovány termíny vícedenních lyžařských zájezdů ve spolupráci s partnerskými cestovními kancelářemi. Na tyto termíny se vztahují reklamační podmínky daných cestovních kanceláří. Každý účastník těchto vícedenních zájezdů obdrží přesné informace přímo od daných cestovních kanceláří v rámci administrativních úkonů spojených se zájezdem.

# Instruktoři CITY SKI mohou rozhodnout o reklamaci ihned, nebo do tří pracovních dnů. Do této lhůty se nezapočítává doba přiměřená podle druhu výrobku či služby potřebná k odbornému posouzení vady. Reklamace včetně odstranění vady bude vyřízena bez zbytečného odkladu, nejpozději do třiceti dnů ode dne uplatnění reklamace. O vyřízení reklamace bude klient vyrozuměn. V našem zájmu je, aby veškeré případné reklamace byly vyřízeny ke spokojenosti klientů.

Mimosoudní řešení sporů

# Jako nadšení lyžaři se veškeré možné vzniklé situace snažíme řešit sportovně, abychom si případné nespokojené lyžaře udobřili. V případě, že dojde mezi službou CITY SKI a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu ohledně poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může lyžař podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce. V historii CITY SKI k tomuto ještě nemuselo nidky dojít a tyto informace uvádíme na těchto stránkách, protože se jedná o povinnou informaci, kterou musí každý poskytovatel uvést dle zákona.