DOTAZNÍK PŘESHRANIČNÍ LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA

Vážená paní lyžařko, vážený pane snowboardisto, děkujeme za Váš zájem zúčastnit se dotazníkového šetření ohledně Vašich zkušeností a Vašeho názoru na přeshraniční lyžování. Výzkum provádí Pavel Trčala, student geografie na Masarykově univerzitě v Brně v rámci diplomové práce. Cílem tohoto výzkumu je zjistit znalost tohoto tématu mezi lyžaři a snowboardisty a poznat jejich názory na tuto problematiku. Tento dotazník je anonymní, ale na konci dotazníku je možnost uvést svou emailovou adresu, pokud byste následně chtěli být informováni o výsledcích tohoto výzkumu. Toto dotazníkové šetření je určeno všem lyžařům a snowboardistům od patnácti let.

Tématem tohoto výzkumu jsou přeshraniční lyžařská střediska, tedy střediska, kde je možné na lyžích přejet na jeden skipas v rámci propojeného areálu přes státní hranici. Existují střediska, která fungují na jeden skipas, ale nejsou fyzicky propojena. Mezi těmito středisky je například možné přejet skibusem. Tato střediska NEJSOU tématem výzkumu. Výzkum se zabývá pouze středisky, která jsou propojena v jeden areál v rámci dvou států.

1. Kolik dní v průměru v sezoně strávíte na sněhu:

2. Odhadněte prosím, kolik utratíte za lyžování ročně včetně dopravy a případně ubytování na horách a mimo nákup vybavení a oblečení?

3. Jaký dopravní prostředek využíváte na cestu do lyžařského střediska?
Lze označit více možností.





4. Lyžoval/a jste někdy v zahraničí?

Kde:
Proč:

5. Znáte nějaké přeshraniční lyžařské středisko, tedy středisko, kde je možné na lyžích přejet na jeden skipas v rámci propojeného areálu přes státní hranici?

Jaké:

6. Lyžoval jste někdy v takovém přeshraničním lyžařském středisku?

Kde:

7. Chtěl/a byste někdy lyžovat v přeshraničním středisku?

Proč:

8. Vnímáte kladně možnost přejet na lyžích v rámci jednoho propojeného střediska státní hranici?

Proč:

9. Byl/a byste ochotna zaplatit více za skipas, pokud by středisko umožňovalo lyžovat přes státní hranici a Vy byste tedy v jeden den mohl/a lyžovat ve dvou státech?

Navýšení o kolik %

10. Přeshraniční lyžařská střediska se nacházejí převážně v Alpách. V rámci ČR ani v rámci SR zatím taková střediska neexistují. Uvítal/a byste vytvoření takového střediska?

Kde myslíte by bylo možné takové středisko postavit? Nemusíte odpovědět z hlavy, ale můžete se podívat na mapu a zamyslet se, kde by to dávalo smysl.



















Proč by se Vám takové středisko líbilo?

Mělo by takové středisko přidanou hodnotu oproti standardním areálům?

Proč:

11. Lyžařská střediska se často nacházejí v pohraničních oblastech. Jako zaměstnavatel a turistický cíl mohou být motorem rozvoje těchto často znevýhodněných regionů. Existují evropské i národní rozvojové dotace pro rozvoj takových území. Myslíte si, že investice z veřejných zdrojů jsou vhodné pro podporu například přeshraniční spolupráce mezi lyžařskými areály?

Kde:
Proč:

12. Horský hřeben často tvoří státní hranici. Pokud by středisko bylo dostupné ze dvou států a rozdíl délky cesty z Vašeho města do střediska by v kilometrech i čase byl zanedbatelný a ubytování by ve Vámi vybraném termínu bylo na obou stranách k dispozici, rozhodl/a byste se pro ubytování na jedné straně střediska na základě:
Lze označit více možností.





Jakých:

Identifikační údaje:

Křestní jméno:

Státní občanství:

PSČ bydliště:

Věk:

Pohlaví:

Jste:




Lyžujete nebo snowboardujete od věku:

Dovednost na lyžích nebo na snowboardu:
Lze označit více možností.







Nejvyšší dosažené vzdělání:

Pracovní zařazení:

Jaký je obor vašeho zaměstnání:
Jaký je obor vašeho zaměstnání:
Jaký je obor vašeho zaměstnání:
Jaký je obor vašeho studia:

Děkujeme za Váš čas. Vaše zkušenosti a názory pomohou získat přehled o povědomí lyžařů o této specifické lyžařské problematice.

Pokud máte zájem být informováni o výsledcích tohoto výzkumu, můžete uvést Váš email: