Odjezdová města

Se CITY SKI můžete jet lyžovat z těchto odjezdových měst:

Logicky, dle počtu obyvatel, nejvíce zájezdů organizujeme Brna, Prahy, Ostravy. Při pohledu na mapu jistě chápete, že ne z každého města organizujeme pravidelně zájezdy do každého střediska. Obecně platí, že z moravských měst s námi můžete jet lyžovat do středisek na Moravě, v Rakousku, na Slovensku, v Polsku. Z českých měst s námi můžete vyrazit zejména do středisek v Čechách. Vyjímkou jsou Pardubice, odkud organizujeme zájezdy jak na české, tak na moravské hory. Je to dáno samozřejmě tím, že například z Prahy je to holt na jeden den do Rakouska nebo na Moravu daleko. Obdobně je nereálné nutit lyžaře v Brně, aby vstávali ve čtyři ráno a jeli na jeden den do Špindlu.

Nepravidelně však organizujeme také například poznávací víkendové zájezdy pro brněnské lyžaře do českých středisek a pro pražské lyžaře do moravských středisek. Sem tam se také může objevit zájezd pro lyžaře z Prahy například do bližších středisek v Rakousku. Párkrát za sezonu vypíšeme i zájezd například z Brna nebo z Prahy na ledovec. Pokud je tedy vypsán zájezd z Prahy na Moravu nebo do Rakouska, tak to není chyba, ale náš pokus nabídnout Vám lyžařskou diverzitu. Níže je seznam středisek, do kterých jezdíme pravidelně a máme dohodnutou cenu pro danou sezonu.

Seznam na této stránce popisuje střediska, kam organizujeme zejména jednodenní zájezdy. Seznam není seřazen podle velikosti nebo oblíbenosti střediska, ale přibližně podle polohy střediska na trase obvyklých frontálních systémů přinášejících sníh, tedy ze severozápadu na jihovýchod. Všechna naše střediska jsme vybrali, protože nabízejí velké převýšení, které považujeme za jeden z hlavních faktorů kvality lyžování. Prosíme, neptejte se nás, které středisko je nejlepší. Na tuto otázku Vám nikdy neodpovíme. V rámci jednodenních zájezdů jsme lyžařskými patrioty a snažíme se tedy o rozvoj lyžování zejména na moravských a českých horách. Pokud bychom si mysleli, že středisko není dobré, tak bychom tam nejezdili. Vážíme si spolupráce se všemi našimi partnerskými resorty a nebudeme Vám říkat, že je jedno lepší než druhé. Každý má jiný vkus a jiný lyžařský styl. Ideálně s námi můžete vyzkoušet několik areálů a sami si vyberete Vaše oblíbené.

Klínovec - z Prahy a z Plzně

www.klinovec.cz

=> 129 km z Prahy
=> cesta busem 1:40 hod
=> odjezd v 7:00 Dejvická

=> 109 km z Plzně
=> cesta busem 1:30 hod
=> odjezd v 7:00 Rondel

=> 500 metrů převýšení
=> 30 km sjezdovek

Klínovec je největší lyžařské středisko Krušných Hor, které v posledních letech prošlo totální modernizací. Pod nejvyšším krušnohorským vrcholem Klínovec na Vás čekají nejmodernější lanovky v České republice. Na severní straně hory již několik let funguje čtyřsedačková lanovka s oranžovou bublinou. Na jižní straně Klínovce byla dokončena nová čtyřsedačka s převýšením pět set metrů a tři kilometry dlouhou sjezdovkou. Došlo navíc k propojení se střediskem Neklid, a tak si můžete na obou stranách Klínovce vychutnat přes třicet kilometrů sjezdovek.

Autobusy CITY SKI Vás vozí z Prahy na Klínovec velmi rychle. Díky novým úsekům rychlostní silnice na Chomutov trvá cesta našimi pohodlnými busy pouze 1:40 hod. Z Plzně je cesta ještě rychlejší, a tak můžete být na vrcholku Krušných Hor jako jedni z prvních! Odjíždíme v sedm hodin ráno a velkou výhodou je, že na Klínovci, kde může být východ slunce i o několik desítek minut později než například v Beskydech, otevírají lanovky až v devět hodin ráno. I proto s námi můžete ráno na Klínovci lyžovat na neposkvrňeném manšestru.

Krušné Hory tvoří naši západní hranici s Německem a vzhledem k faktu, že jsou první vyšší bariérou frontám z Atlantiku, zaručují tradičně dostatek sněhu. Z vrcholu Klínovce, kam Vás vyvezou čtyřsedačky z jeho jižní i severní strany, je nádherný výhled až do nížiny řeky Ohře.

Všichni sjezdaři včetně skipasu víkendy: 1300 Kč
Všichni sjezdaři včetně skipasu všední dny: 1200 Kč

Rezervace

Ještěd - z Prahy

www.jested.cz

=> 107 km z Prahy
=> cesta busem 1:10 hod
=> odjezd v 7:00 Palmovka

=> 400 metrů převýšení
=> 10 km sjezdovek

Ski areál Ještěd je součástí komplexu, který měl tu čest hostit Mistrovství světa v lyžování, a tak nabízí infrastrukturu opravdu na světové úrovni. Do lyžařského střediska Ještěd můžete z Liberce přijet tramvají. Z Prahy však tramvaj do Liberce nejede a vlakem to trvá tři a půl hodiny.

Autobusy CITY SKI Vás vozí z Prahy na Ješted rychleji, než byste přejeli z jedné strany Hlavního města na druhou. Díky dálnici do Liberce trvá cesta našimi pohodlnými busy pouze méně než hodinu a půl.

Možná jste nevěděli, že pohoří, ve kterém se Ještěd nachází, se jmenuje Ještědský hřbet. Vrchol ještědu je nezaměnitelný se svým slavným vysílačem, oceněným v mezinárodních architektonických soutěžích.

Pod nejvyšším vrcholem pohoří Ještědský hřbet si také opravdu dobře zalyžujete. Nahoru Vás komfortně odvezou tři lanovky nebo čtyři vleky. Z vrcholu Ještědu je fenomenální výhled do metropolitní oblasti Liberce. Když budete lyžovat a dívat se shora na město, budete si připadat jako ve Vancouveru!

Nedávno byla dokončena stavba nové sjezdovky, která se jmenuje Nová Skalka. Je kilometr a půl dlouhá a její sklon je naprosto perfektní pro luxusní carving s výhledem na Liberec.

Dospělí sjezdaři včetně skipasu všední den: 950 Kč
Junioři a senioři včetně skipasu všední den: 850 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu všední den: 800 Kč

Dospělí sjezdaři včetně skipasu víkend: 1050 Kč
Junioři a senioři včetně skipasu víkend: 950 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu víkend: 900 Kč

Večerní lyžování jednotná cena: 850 Kč

Rezervace

Rokytnice - z Prahy a z Pardubic

www.skiareal-rokytnice.cz

=> 124 km z Prahy
=> cesta busem 1:50 hod
=> odjezd v 7:00 Palmovka

=> 102 km z Pardubic
=> cesta busem 1:40 hod
=> odjezd v 7:00 Zim. Stad.

=> 652 metrů převýšení
=> 12 km sjezdovek

Rokytnice nad Jizerou je bezkonkurenční číslo jedna mezi středisky v České republice v kategorii převýšení. Žádné jiné středisko mezi Krušnými horami a Beskydami Vám nenabídne kontinuální převýšení 652 m. Navíc, Rokytnice hraje prim i v délce sjezdovek. Místní Turistická sjezdovka, která je modrá, ale velmi svižná, dosahuje délky 3185 m. Delší sjezdovku, která by byla po celou svou délku lyžovatelná, Vám nenabídne žádné jiné domácí lyžařské středisko.

Obrovskou výhodou Rokytnice je jižní orientace tohoto střediska. Pokud nejste tedy milovníky ledu a stínu, budete nadšeni z faktu, že v Rokytnici uvidíte sluníčko od rána až po poslední sedačku dne. Tedy samozřejmě pokud nebude obloha zahalena mraky. Azuro opravdu neumíme zařídit. Jestli bazírujete na lyžování na sluníčku, odstěhujte se například do Atén, kde jsou poblíž také pěkná lyžařská střediska v dosahu jednodenního výletu z hlavního města.

Autobusy CITY SKI Vás vozí z Prahy do Rokytnice komfortně a briskně. Jezdíme po čtyřproudové rychlostní silnici až do Turnova, kde odbočíme na Železný Brod. Našimi pohodlnými autobusy trvá cesta pouze 1:50 hod. Z Pardubic je to ještě blíže, a tak můžete být ráno jedni z prvních na svazích Lysé Hory. Pozor, Lysá Hora nad Rokytnicí je něco jiného než Lysá Hora v Beskydech.

Rokytnice leží na pomezí pohoří Jizerské Hory a Krkonoše a z vrcholu Lysé Hory jsou neuvěřitelné výhledy jak na hory, tak na nížiny české kotliny. Horní stanice lanovky je ve výšce 1320 metrů, což je nejvýše položená stanice čtyřsedačkové lanovky v České republice, takže o sníh tu nemají nouzi.

Od horní stanice lanovky na Lysé Hoře můžete také nastoupit na nádhernou běžkařskou trasu například na Medvědín.

Dospělí sjezdaři včetně skipasu: 1200 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu: 1000 Kč

Rezervace

Herlíkovice - z Prahy a z Pardubic

Skiareal Herlíkovice

=> 127 km z Prahy
=> cesta busem 1:50 hod
=> odjezd v 7:00 Palmovka

=> 94 km z Pardubic
=> cesta busem 1:30 hod
=> odjezd v 7:00 Zim. Stad.

=> 400 metrů převýšení
=> 12 km sjezdovek

V Herlíkovicích Vás čeká čtyři sta metrů převýšení a velmi sportovní svezení na kopci Přední Žalý. Na své si přijdou i pohodoví lyžaři a začátečníci, protože skipas platí i na Bubákov.

Odjezdy busů do Herlíkovic jsou z Prahy z Palmovky stejně jako pro naše další partnerská střediska v Krkonoších. Stačí vystoupit z metra a naskočit do našeho busu. Protože jsou Herlíkovice hned na začátku hor, tak cesta busem trvá méně než dvě hodiny.

Do Herlíkovic jezdíme také z Pardubic od zimního stadionu. Cesta z Pardubic trvá méně než hodinu a půl.

Herlíkovice jsou vhodné i pro běžkaře. Od horní stanice lanovky na Přední Žalý můžete nastoupit na běžkařskou trasu například až na Medvědín.

Dospělí sjezdaři včetně skipasu: 900 Kč
Junioři do osmnácti let a senioři od šedesáti let včetně skipasu: 800 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu: 700 Kč

Rezervace

Špindlerův Mlýn - z Prahy a z Pardubic

www.skiareal.cz

=> 141 km z Prahy
=> cesta busem 2:00 hod
=> odjezd v 7:00 Palmovka

=> 101 km z Pardubic
=> cesta busem 1:39 hod
=> odjezd v 7:00 Hl. Nádr.

=> 496 metrů převýšení
=> 24 km sjezdovek

Špindlerův Mlýn nemusíme nikomu představovat, ale řekněme, že jste přijeli z Jú Es of Ej, znáte pouze Aspen a Vail a o tomto Sankt Moritzi České republiky jste ještě neslyšeli. Ano, na jedné straně je Špindl místem slavných a bohatých. Ale pozor, jim často jde jen o to, aby tam byli viděni. Je tedy možné, že Vám na sjezdovkách brát místo nebudou, protože, i když mají lyže drahé jako vaše auto, vlastně ani lyžovat neumějí.

Špindl je prostě Špindl a jeho horskou atmosféru nemůžete klonovat nikde jinde v ČR. Proč? Špindl má totiž specifické mikroklima. Od okolního světa ho oddělují relativně vysoké hory a jediné údolní spojení je přes úzký kaňon Labe. Takže, zatímco jinde je jaro, ve Špindlu se lyžuje.

Autobusy CITY SKI Vás vozí z Prahy do Špindlu v týdnu i o víkendu. Těšte se, že se novým majitelům střediska podaří překonat žabičkáře a dokončí dlouho plánované gondolové propojení částí Medvědín a Svatý Petr. Pokud se hodíte v práci marod a pojedete s námi brousit svahy například na Horní Mísečky, doporučujeme Vám používat lyžařskou kuklu. Zatímco v Praze je inverze, ve Špindlu svítí sluníčko. Vrátit se do práce s bronzovými otisky od lyžařských brýlí by pro Vaši kariéru nemuselo být přínosné.

Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu hlavní sezona: 1450 Kč
Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu vedlejší sezona: 1300 Kč

Rezervace

Szklarska Poręba - z Prahy

Szklarska Poręba

=> 141 km z Prahy
=> cesta busem 2:00 hod
=> odjezd v 7:00 Palmovka

=> 600 metrů převýšení
=> 11 km sjezdovek

Sklářská Poruba je nejbližší dolnoslezské středisko z Prahy a autobusem CITY SKI sem z Palmovky dorazíme za dvě hodiny. Polská strana Krkonoš nabízí opravdu luxusní převýšení srovnatelné s menšími alpskými středisky. Díky tomu zde lyžujete s úchvatnými výhledy na dolnoslezskou nížinu. Středisko má i dvoukilometrovou homologovanou FIS sjezdovku. Nejdelší trasa je přes čtyři kilometry dlouhá a je vhodná pro začátečníky.

Sjezdovky se nacházejí přímo pod hlavním hřebenem Krkonoš a lyžuje se zde relativně vysoko, takže sněhové podmínky tu bývají velmi dobré. Nejsou tu zatím tak moderní lanovky jako v jiných střediscích v Polsku, ale horské scenérie Vám tento hendikep jistě vynahradí.

Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu hlavní sezona: 1000 Kč
Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu vedlejší sezona: 900 Kč

Rezervace

Zieleniec - z Prahy a z Brna

www.zieleniec.jpg

=> 171 km z Prahy
=> cesta busem 2:30 hod
=> odjezd v 6:00 Palmovka

=> 156 km z Brna
=> cesta busem 2:30 hod
=> odjezd v 6:00 Veveří

=> 170 metrů převýšení
=> 21 km sjezdovek

Lyžařské středisko Zieleniec na dolnoslezské straně Orlických hor nenabízí závratné závratě vzbuzující převýšení. Zato však nadchne lyžaře neuvěřitelnou šířkou sjezdovek. Ty jsou naskládány vedle sebe do kilometry širokého sněžného hřiště. Sjezdovky jsou mírné, takže nabízejí ideální tréningové místo pro pilování Vašich carvingových oblouků. Toto středisko je také velmi vhodné pro začátečníky.

Dolní stanice lanovek jsou relativně vysoko položeny a Zieleniec se nachází v údolí se specifickým mikroklimatem. Sezonu tu mají tedy velmi dlouhou. Najdete zde kabinovou lanovku, čtyři sedačkové lanovky a 27 lyžařských vleků. Lyžuje se v celém údolí, která protíná silnice. Díky lyžařským lávkám, ale nemusíte sundávat lyže.

Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu hlavní sezona: 1000 Kč
Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu vedlejší sezona: 900 Kč

Rezervace

Pozor! Nepravidelně organizujeme z Prahy také poznávací lyžařské zájezdy do moravských a rakouských středisek. Sledujte naši aktuální nabídku.

Červená Voda - z Brna a z Pardubic

www.skiparkcervenavoda.cz

=> 110 km z Brna
=> cesta busem 1:45 hod
=> odjezd v 7:00 Veveří

=> 91 km z Pardubic
=> cesta busem 1:30 hod
=> odjezd v 7:00 Hl. Nádr.

=> 400 metrů převýšení
=> 11 km sjezdovek

Lyžařské středisko Ski Park Červená Voda, které je často marketingově propagováno také jako Buková Hora, Vás nadchne svou dva kilometry dlouhou červenou sjezdovkou a nově i druhou modrou sjezdovkou. Díky propojení s přívětívými sjezdovkami na druhé straně Bukové Hory v Čenkovicích je středisko velmi vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro lyžaře, kteří upřednostňují méně strmé sjezdovky. Skipas platí na moravské straně na Červené Vodě i na české straně v Čenkovicích. Převýšení tohoto střediska je čtyři sta metrů, tedy stejné jako například na Hochkaru v Rakouských Alpách.

Středisko se nachází v jižním výběžku Orlických hor. Od horní stanice lanovky si můžete dát značenou tůru na běžkách na Suchý Vrch. Celkem v této oblasti naleznete desítky kilometrů upravovaných běžeckých tras.

Do Červené Vody je to z Brna pouze 110 km a naším komfortním busem trvá cesta méně než dvě hodiny. Z Pardubic je to ještě blíže, a tak můžete být ráno jedni z prvních na svazích Bukové Hory.

Jako bonus dostanou v jídelně na Červené Vodě účastníci zájezdů CITY SKI slevu třicet korun na hlavní jídlo. Stačí, když u placení ukážete Váš skipas.

Trasa zájezdu vede přes Svitavy a je možné nastoupit například na Lipůvce, v Sebranicích, v Letovicích, ve Svitavách.

Dospělí sjezdaři včetně skipasu: 950 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu: 850 Kč

Rezervace

Dolní Morava - z Brna a z Pardubic

www.dolnimorava.cz

=> 130 km z Brna
=> cesta busem 1:55 hod
=> odjezd v 7:00 Veveří

=> 92 km z Pardubic
=> cesta busem 1:30 hod
=> odjezd v 7:00 Hl. Nádr.

=> 500 metrů převýšení
=> 11 km sjezdovek

Dolní Morava nadchne každého carvera svou osmdesát metrů širokou modrou sjezdovkou a každého slalomáře svou nejprudší černou sjezdovkou v České republice. Sjezdovka na Slamník startuje ve výšce 1232 metrů. Dolní Morava tak má vrcholovou stanici ve stejné výšce jako nejvyšší střediska v Krkonoších. Novinkou je rozšířené propojení obou částí areálu.

Pohoří Králický Sněžník je pro moravské lyžaře více než symbolické. Právě v údolí ski areálu se začíná cesta řeky Moravy, která jako aorta vyživuje celou Moravskou zemi od hranic s Polskem až po Děvín na Slovensku. Nad Dolní Moravou můžete hodit z kopce tři sněhové koule; jedna roztaje do Baltu, druhá do Severního moře a třetí do moře Černého.

Buďte hrdí Moraváci a pojeďte s námi navštívit Dolní Moravu, lyžařské středisko, které bylo vždy úzce spojeno s největší moravskou metropolí. Díky investicím a inovacím brněnských majitelů, které ve středisku proběhly od roku 2010, na Dolní Moravě poznáte snad jen stromy kolem sjezdovky. Byly rozšířeny existující a vybudovány nové sjezdovky, postaveny nové lanovky, hotely, horské chaty.

Na Dolní Moravu je to z Brna pouze 130 km a naším komfortním busem trvá cesta dvě hodiny. Z Pardubic je to ještě blíže, a tak můžete být ráno jedni z prvních pod Králickým Sněžníkem. Na Dolní Moravě máme výraznou slevu na lyžování ve všední dny, tak neváhejte využít nabídky lyžování bez front v týdnu.

Trasa zájezdu vede přes Svitavy a je možné nastoupit například na Lipůvce, v Sebranicích, v Letovicích, ve Svitavách.

Všichni sjezdaři včetně skipasu pátek až neděle: 1250 Kč
Všichni sjezdaři včetně skipasu pondělí až čtvrtek: 950 Kč

Rezervace

Kouty - z Brna a z Ostravy

www.kouty.cz

=> 159 km z Brna
=> cesta busem 1:55 hod
=> odjezd v 7:00 Uhelná

=> 121 km z Ostravy
=> cesta busem 1:50 hod
=> odjezd v 7:00 Dům Kultury

=> 500 metrů převýšení
=> 6 km sjezdovek

Kouty Vám nabídnou mírné i prudké, ale především velmi dlouhé sjezdovky s převýšením pět set metrů. Modrá sjezdovka je nejdelší na Moravě. Kouty jsou prvním ski areálem v České republice, které postavilo šestisedačkovou lanovkou.

Jeseníky jsou nejvyšší hory na Moravě a mají často nejvíce sněhu ze všech pohoří České republiky. Přímo nad střediskem Kouty se nachází jeden ze sedmi divů České republiky, přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně. Tento div můžete obdivovat například na běžkách. Od horní stanice lanovky vede k přehradě upravovaná stopa.

Po dálnici přes Olomouc jsou Kouty z Brna pouze 159 km a naším komfortním busem trvá cesta pod dvě hodiny. Trasa zájezdu vede z Brna přes Olomouc, takže je možné nastoupit například na Rohlence, ve Vyškově, v Olomouci.

Z Ostravy je cesta ještě kratší a můžete přistoupit například v Porubě, nebo v Opavě.

Všichni sjezdaři včetně skipasu: 950 Kč

Rezervace

Červenohorské Sedlo - z Brna a z Ostravy

www.skiklub-su.cz

=> 164 km z Brna
=> cesta busem 2:05 hod
=> odjezd v 7:00 Uhelná

=> 130 km z Ostravy
=> cesta busem 2:00 hod
=> odjezd v 7:00 Dům Kultury

=> 300 metrů převýšení
=> 6 km sjezdovek

Červenohorské Sedlo je klasika pro moravské lyžaře. Ale pozor, klasika modernizuje každým rokem! Na Sedle je nyní čtyřsedačka a zasněžování! A navíc také most spojující jižní a severní svahy a rozšířené sjezdovky. Pokud nechcete, nemusíte riskovat Vaše reprodukční orgány na známém kulotrhu Poma. Nyní si můžete odpočinout na lanovce, která je nyní navíc odpojitelná a tedy rychlá. Možná však rádi točíte jednu jízdu za druhou a právě pro Vás tu nechali Pomu u červené sjezdovky, která Vás vyveze nahoru rychleji než jakýkoli jiný typ vleku. Kdo opravdu miluje lyžování, ten zvládne i Pomu. Navíc, na vleku Poma lyžujete a posilujete svaly i při jízdě nahoru. To je fakt, který si mnoho lyžařů neuvědomuje. Pokud berete lyžování jako sport, tak je Poma pro Vás to pravé svezení do kopce.

Asi Vám nemusíme představovat nádherné výhledy na Jeseníky a výhodnou startovací polohu pro hřebenové tůry. Pokud jste na Sedlo jezdili za mlada, určitě se sem rádi vrátíte a objevíte modernizaci tohoto střediska. Ze všech našich partnerských středisek nabízí Sedlo velmi často nejvíce přírodního sněhu. Lyžovat na sněhu od Boha je božské a ten rozdíl zatraceně poznáte, i když nejste freeride profíci. Abychom nezapomněli, Červenohorské Sedlo v kombinaci se stopem nebo busem nabízí jedny z nejlepších freeride možností v ČR.

Po dálnici přes Olomouc je to na Červenohorské Sedlo z Brna 164 km a naším komfortním busem trvá cesta dvě hodiny. Trasa zájezdu vede z Brna přes Olomouc, takže je možné nastoupit například na Rohlence, ve Vyškově, v Olomouci.

Z Ostravy je cesta ještě kratší a můžete přistoupit například v Porubě, nebo v Opavě.

Rezervujte si u nás sedadlo na Sedlo již dnes.

Všichni sjezdaři včetně skipasu: 850 Kč

Rezervace

Kopřivná - z Brna a z Ostravy

www.koprivna.cz

=> 148 km z Brna
=> cesta busem 1:55 hod
=> odjezd v 7:00 Uhelná

=> 83 km z Ostravy
=> cesta busem 1:20 hod
=> odjezd v 7:00 Dům Kultury

=> 300 metrů převýšení
=> 2.5 km sjezdovek

Kopřivná je zbrusu nové středisko pod Pradědedem. Pýchou Kopřivné je nová odpojitelná šestisedačka. Navíc, v oblasti Karlov a Malá Morávka jsou propojeny v jednotném skipasu.

A celou dobu lyžujete pod Pradědem, tedy pod Moravským ledovcem. O sníh tady opravdu není nouze. Velmi oblíbené je také večerní lyžování. K tomu Vám bude sloužit nejdelší osvětlená sjezdovka na Moravě v délce 1350 metrů. Abychom nezapomněli, na Kopřivné opravdu investovali do infrastruktury, takže tu naleznete velmi pěkné zázemí.

Všichni účastníci zájezdu včetně skipasu: 950 Kč

Rezervace

Kyčerka - z Brna a z Ostravy

www.skiarealkycerka.cz

=> 150 km z Brna
=> cesta busem 1:55 hod
=> odjezd v 7:00 Uhelná

=> 77 km z Ostravy
=> cesta busem 1:10 hod
=> odjezd v 7:00 Dům Kultury

Kyčerka nabízí pohodovou lyžovačku na svazích pohoří Javorníky v malebném prostředí Velkých Karlovic. Pokud chcete pilovat Váš carvingový oblouk na ideálně skloněné sjezdovce bez davů, Kyčerka je tím pravým resortem pro Vás. Na Kyčerce sice nenajdete sedačkovou lanovku, ale na kopec Vás vyveze celkem devět vleků a k dispozici máte osm sjezdových tratí. Díky absenci lanovky a vysokému počtu tratí, zde nikdy nenajdete přeplněné sjezdovky.

Javorníky tvoří hranici se Slovenskem a jejich nejvyšším vrcholem je 1071 metrů vysoký Velký Javorník. Celé pohoří je také vyhledávaným cílem pro běžecké lyžování.

Všichni sjezdaři včetně skipasu: 850 Kč

Rezervace

Bílá - z Brna a z Ostravy

www.skibila.cz

=> 160 km z Brna
=> cesta busem dvě hodiny
=> odjezd v 7:00 Brno Veveří

=> 57 km z Ostravy
=> cesta busem 50 minut
=> odjezd v 7:00 Ostrava Dům Kultury

=> 250 metrů převýšení
=> 5 km sjezdovek

Lyžařské středísko Bílá v Beskydech se nachází v údolí Bílé Ostravice pod vrcholem Zbojnická. Středisko je známým centrem závodního lyžování a pravidelně se zde pořádají mezinárodní lyžařské pretěky. Areál je dobře dostupný od silnice první třídy spojující Moravu a Slovensko. Historie lyžařského střediska sahá až k roku 1965. Sjezdovky tu najdete jak pro začátečníky tak pro středně pokročilé. Součástí areálu je i snowpark a středisko nabízí večerní lyžování. Bílá je tradiční destinací pro Ostravské ski a snb nadšence. Ostravským lyžařům nemusíme Bílou představovat. Díky nové dálnici z Brna do Kroměříže nabízí nyní CITY SKI tuto destinaci příležitostně i pro lyžaře z Brna.

Všichni sjezdaři včetně skipasu: 850 Kč

Rezervace

Stuhleck - z Brna a ze Zlína

www.stuhleck.at

=> 230 km z Brna
=> cesta busem 2:45 hod
=> odjezd v 6:00 Brno Uhelná

=> 285 km ze Zlína
=> cesta busem 3:45 hod
=> odjezd v 5:00 Zlín Malenovice

=> 1000 metrů převýšení
=> 24 km sjezdovek

Lyžařské středisko Stuhleck je největší středisko v Rakouských Alpách v dojezdové vzdálenosti jednodenních lyžařských zájezdů z jižní Moravy. Stuhleck Vás uchvátí převýšením tisíc metrů, které na našich horách nenajdete.

Středisko se nachází nedaleko hranice spolkových zemí Štýrsko a Dolní Rakousko. Samotná hora Stuhleck, na kterou můžete pohodlně dojít pěšky od horní stanice lanovky, je nejvyšší horou Fischbacherských Alp. Na vrcholu je také horská chata s restaurací. Na sever se Vám nabízí výhled na nedaleké dvoutisícovky Schneeberg a Raxalpe, na východ vidíte Neziderské jezero a maďarské nížiny, na jih a na západ pak můžete obdivovat nekonečnou hradbu alpských vrcholů.

Na Stuhleck je to z Brna pouze 230 km a většina cesty vede po kvalitní nové dálnici. Nový obchvat Vídně nám umožňuje dostat se na svah méně než za tři hodiny jízdy z Brna, včetně zastávky na neplacených toaletách ASFINAG. Ze Zlína trvá cesta méně než čtyři hodiny.

Dospělí včetně skipasu: 2100 Kč
Junioři do devatenácti let včetně skipasu: 2000 Kč
Děti do patnácti let včetně skipasu: 1600 Kč
Děti do šesti let včetně skipasu: 1100 Kč

Rezervace

Semmering - z Brna a ze Zlína

www.zauberberg.at

=> 220 km z Brna
=> cesta busem 2:45 hod
=> odjezd v 6:00 Brno Uhelná

=> 275 km ze Zlína
=> cesta busem 3:45 hod
=> odjezd v 5:00 Zlín Malenovice

=> 400 metrů převýšení
=> 12 km sjezdovek

Lyžařské středisko Semmering je tradičním dějištěm Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Pro lyžaře z jižní Moravy je to velmi dobře známá a oblíbená destinace. Semmering Vás nadchne kabinkovou lanovkou, kterou žádné jiné blízké alpské středisko nenabízí.

Středisko se nachází přímo na hranici spolkových zemí Štýrsko a Dolní Rakousko ve Východních Alpách. U horní stanice lanovky je rozhledna, ze které je nádherný výhled na nedaleké dvoutisícovky Schneeberg a Raxalpe.

Na Semmering je to z Brna pouze 220 km a většina cesty vede po kvalitní nové dálnici. Nový obchvat Vídně nám umožňuje dostat se na svah méně než za tři hodiny jízdy z Brna, včetně zastávky. Ze Zlína trvá cesta méně než čtyři hodiny.

Dospělí včetně skipasu: 1800 Kč
Junioři do 19 let včetně skipasu:: 1700 Kč
Děti do 15 let včetně skipasu:: 1400 Kč

Rezervace

Hochkar - z Brna, Zlína, UH

www.hochkar.at

=> 330 km z Brna
=> cesta busem 4:00 hod
=> odjezd ve 4:00 Brno Uhelná

=> 386 km z Olomouce
=> cesta busem 4:45 hod
=> odjezd ve 3:00 Olomouc Hodolany

=> 400 metrů převýšení
=> 12 km sjezdovek

Hochkar je opravdu specifické středisko. Nenabízí ohromné převýšení ani desítky kilometrů sjezdovek. Avšak díky své poloze ve vysoko položeném sněžném kotli Vám garantuje sníh. Hochkar má díky skalnaté scenérii a úžasným výhledům také neopakovatelný genius loci. Na Hochkaru se budete připadat, že lyžujete na mnohem vyšších horách jako například v Tyrolsku. Lyžaři z jižní Moravy na Hochkar jezdívali již v devadesátých letech. Tehdy moravská střediska ještě nebyla modernizovaná a pod Semmeringem nebyl dálniční tunel, který umožnil růst středisku Stuhleck.

Upřímně řečeno je Hochkar z Brna daleko na jednodenní výlet a účast znamená vstávat velmi brzo. I přesto moravští lyžaři Hochkar stále chtějí, a proto jej nepravidelně začleňujeme do naší nabídky.

Na Hochkar je to z Brna více než tři sta kilometrů a část cesty vede mimo dálnici. Na závěr musí autobus vystoupat patnáct kilometrů po serpentinách až do výšky čtrnáct set metrů nad mořem. Cesta na Hochkar tedy trvá dlouho. Ale ty výhledy za to stojí. Hochkar je nejvýše položené lyžařské střediso v Dolním Rakousku a sněhu zde mívají opravdu hodně. Často se na Hochkaru lyžuje i v květnu.

Dospělí včetně skipasu: 1900 Kč
Junioři do devatenácti let včetně skipasu:: 1800 Kč
Děti do patnácti let včetně skipasu:: 1400 Kč
Děti do šesti let včetně skipasu:: 1200 Kč

Rezervace

Szczyrk - z Brna a z Ostravy

www.hochkar.at

=> 275 km z Brna
=> cesta busem 3:00 hod
=> odjezd ve 6:00 Brno Uhelná

=> 95 km z Ostravy
=> cesta busem 1:30 hod
=> odjezd v 7:00 Kulturní Dům

=> 700 metrů převýšení
=> 40 km sjezdovek

Nově přebudovaný skiareál Szczyrk, neboli Ščyrk, na polské straně Beskyd nabízí lyžařům přepravu na třinácti lanovkách a vlecích. Součástí areálu je mnoho odpojitelných sedačkových lanovek a také moderní kabinová lanovka z údolní stanice Czyrna do srdce střediska na Hale Skrzyczenské. K dispozici jsou červené tratě a pestrý výběr modrých a také černé závodní sjezdovky.

Další významnou lokalitou ve Szczyrku je Solisko, kde se lyžařské terény skládají z modrých a červených tratí a vedou k nim odpojitelné šestisedačky s bublinami. Z hlavního hřebene jsou krásné výhledy do údolí a také na Tatry na horizontu. Skialpinisté si mohou vychutnat otevřené partie na odvrácené straně od lanovek, kde je často možné najít pěkné prašanové svahy.

Středisko Szczyrk zažilo tajfun investic ze slovenské firmy TMR a nabízí opravdu špičkové lyžování. Středisko je velmi populární pro blízkou hustě obydlenou oblast, a proto není rozumné navštěvovat Szczyrk o víkendech. Zájezdy se tedy snažíme organizovat ve všední dny.

Z Brna je trasa dlouhá méně než tři sta kilometrů a většina cesty vede po dálnici. Autobus zvládne cestu za tři hodiny. Z Ostravy je cesta dlouhá pouze hodinu a půl.

Ceny z Brna:

Dospělí včetně skipasu: 1800 Kč
Junioři do osmnácti let včetně skipasu: 1700 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu: 1600 Kč

Ceny z Ostravy:

Dospělí včetně skipasu: 1300 Kč
Junioři do osmnácti let včetně skipasu: 1200 Kč
Děti do dvanácti let včetně skipasu: 1100 Kč

Rezervace

Organizujeme zejména jednodenní lyžařské zájezdy. Ale ve spolupráci s našimi partnerskými organizacemi Vás vysíláme také na vícedenní zimní radovánky a to nejvíce do Itálie. Seznam italských středisek, do kterých s námi můžete vyrazit, naleznete na: www.cityski.cz/italie