Vícedenní zájezd do Srbska březen 2021

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy. Mezi našimi klienty je velmi oblíbená Itálie. Aktuálně jsou však resorty v Itálii uzavřeny stejně jako ve Francii. V Rakousku a ve Švýcarsku se lyžuje, ale je nutné tam podstoupit karanténu. Na Slovensku lanovky stojí, do Polska je zakázáno jet za turistickým účelem a na Ukrajině a v Rumunsku je také povinná karanténa.

V Srbsku jsou skvělé resorty a lyžování je povoleno

V Srbsku lyžování omezeno není, pouze musíte na hranici předložit negativní PCR test. V rámci ČR nesmíte vyjet mimo okres, ale cestování do zahraničí není zakázáno. Podle MZV patří cesta do zahraničí mezi výjimky, pro které platí můžete překročit hranice okresu. Proto vyrážíme za svobodou do srbských hor.

Test se slevou

Pro moravské klienty můžeme nabídnout PCR test za zvýhodněnou cenu pouze tisíc korun. Odběr můžete udělat v Brně, ve Zlíně, v Olomouci, v Novém Jičíně, v Ostravě. Bohužel v Praze partnerskou laboratoř nemáme. Pokud víte, kde v Praze dělají testy za rozumnou cenu, dejte nám vědět a budeme informovat Vaše spolucestující. Před návratem do ČR je povinnost předložit znovu test, který Vám můžeme zajistit v Srbsku. Využijte této příležitosti podívat se do zajímavé lyžařské destinace. Chcete sedět doma, nebo chcete vyzkoušet sjezdovky ve velkém středisku s moderní infrastrukturou?

Bez nočního přejezdu před lyžováním

Nejsme cestovka, která bere lyžování jako nějaký boční kšeft k letním zájezdům k moři. My se specializujeme na lyžování! Když se jedete vyplácnout k moři, tak si po noci v autobuse odpočinete na pláži. Lyžařský zájezd je však něco jiného!

My jsme lyžaři, a proto nepodporujeme noční přejezdy autobusem před lyžováním. Není to dobré nejen pro Vaše tělo. Před lyžováním se má spát v posteli! Raději uděláme zájezd o tisícovku dražší, ale pojedeme přes den a zaplatíme hotel před lyžováním. Když se vyspíme na hotelu, tak bude náš první lyžařský den a celý pobyt mnohem kvalitnější.

Vymysleli jsme pro Vás zájezd, díky kterému poznáte nejlepší středisko v Srbsku a budete lyžovat čtyři dny. Na hory do Srbska urazíme o čtyři sta kilometrů méně než na lyžování do Bulharska. Vyjedeme ráno a ve středisku budeme večer.

Itinerář zájezdu

Tyto informace se týkají zájezdu s odjezdem 13. března 2021.

Zájezd odjíždí o půl šesté ráno z Prahy nebo z Ostravy. Z Olomouce je odjezd v sedm hodin ráno. Z Brna je odjezd v osm hodin ráno.

Bohužel z Ostravy a z Prahy musíme udělat odjezd již o půl šesté, ale zvolili jsme odjezd tak, aby bylo možné v Praze na Opatov přijet prvním metrem. První den je sobota a pojedeme tedy bez provozu po pěkných dálnicích přes Slovensko a Maďarsko. Pro vstup do Srbska stačí občanský průkaz. Po cestě budou zastávky s možností občerstvení. Večer bude zastávka na večeři. Jídlo je možné platit kartou v Maďarsku i v Srbsku. První večer není v ceně večeře, protože budeme na cestě a na hotel přijedeme pozdě.

Ubytování Kopaonik

Na ubytování přijedeme později večer. Budeme se snažit, abychom byli ubytovaní přímo ve středisku bez nutnosti dojíždění. Hotel bude upřesněn podle počtu přihlášených. Ubytování bude prioritně na dvoulůžkových pokojích.

V případě omezené kapacity bude možné ubytování i na tří a čtyřlůžkových pokojích. Prosíme, pokud chcete dvojlůžkový pokoj, bookujte co nejdříve. Při rezervaci vždy pište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Budeme se snažit zajistit hotel, který má i saunu, ale nemůžeme garantovat, že bude sauna otevřená. Otevření bazénů a saun v dnešní době není jisté a může se lišit dle termínu.

Středisko Kopaonik

V neděli ráno, tedy druhý den zájezdu, vyrazíme z hotelu rovnou na svah. Vyzkoušíte tady 75 kilometrů sjezdovek a lyžovat budete do výšky 2017 metrů nad mořem.

Sjezdovky jsou tu pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Středisko je největší a nejmodernější v Srbsku a patří mezi nejlepší střediska na Balkánu. Zajímavostí je, že středisko je státní, ale srbská vláda ho bere jako prestižní záležitost a náležitě do střediska investuje. Středisko nabízí veškerou infrastrukturu a krásné výhledy. Podívejte se na video o středisku Kopaonik.

Ve středisku Kopaonik budeme lyžovat čtyři dny. V případě zájmu bude po případném odsouhlasení všemi účastníky možnost prodloužit pobyt o jeden den a lyžovat tedy pět dní.

Pro nadšence lyžování a snowboardingu ve volném terénu je kolem sjezdovek také dost prašanových svahů. Stejně jako v Alpách, prosím, berte na vědomí, že lyžování a snowboarding mimo sjezdovky jsou na vlastní riziko. Středisko zodpovídá pouze za vyznačené sjezdovky. Ale to jistě dobře víte.

Návrat

Poslední den po lyžování, tedy ve středu odpoledne, vyrazíme zpět. Po cestě přes noc budou zastávky a přijedeme do Brna ranních hodinách. Do Prahy a Ostravy dorazíme o dvě hodiny později. Očekávaný návrat není možné na tak dlouhé trase přesně garantovat, protože vše závisí na počasí, kolonách a čekání na hranicích.

V případě, že se přihlásí málo účastníků, tak bude zájezd vypraven minibusem nebo dvěma minibusy. V tom případě by byl odjezd poslední den po lyžování, tedy také ve středu odpoledne, ale nejeli bychom přes noc, ale pouze k maďarským hranicím, kde bychom přespali. Na poslední noc bychom našli nenákladný hotel na přespání. Očekávaný příplatek by byl asi deset až dvacet euro. Zbytek cesty bychom dojeli až ve čtvrtek během dne. Pokud by všichni účastníci chtěli, bylo by možné lyžování prodloužit o den.

Cena

Cena tohoto zájezdu do Srbska je 9 800 Kč pro dospělé; 9 200 Kč pro seniory nad 65 let; 9 200 Kč pro děti do jedenácti let. Cena zahrnuje dopravu, skipas na čtyři dny, ubytování na ctyři noci s polopenzí ve středisku Kopaonik. Budeme preferovat spaní přímo ve středisku, ale nemůžeme to nyní garantovat. Je možné, že spaní bude kousek od střediska a budeme dojíždět. Budeme se snažit najít kapacitu co nejblíže lanovkám. Pokoje jsou dvou, tří, čtyřlůžkové. Napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Cena nezahrnuje pojištění. Srbsko není v EU, takže si musíte uzavřít pojištění. Pokud byste chtěli lyžovat ve volném terénu, rozhodně Vám doporučujeme zřídit si připojištění pro freeride. V případě, že by všichni účastníci chtěli lyžovat o den déle, tak by se cena navýšila o tisíc korun pro každou věkovou kategorii. Pokud se pojede minibusy a bude nutné na cestě zpět přespat, tak bude příplatek asi deset až dvacet euro, podle hotelu. Tento případný příplatek není v ceně. Přec cestou zpět bude také nutné dělat další test PCR. Cena tohoto testu není v ceně. Budeme se pro Vás snažit zajistit tento test za zvýhodněnou cenu.

Termín

Tento zájezd je pětidenní a nabízí čtyři dny lyžování. Bus odjíždí v sobotu ráno 13. března 2021 a vrací se ve čtvrtek ráno 17. března 2021. V případě šestidenní varianty bude návrat o den později. Při přihlášce napište do poznámky, zda je pro Vás šestidenní varianta vůbec možná.

Platba

Po přihlášení Vám zašleme platební instrukce. Zájezd je nutné zaplatit předem převodem. Vzhledem k aktuální komplikované situaci Vám umožňujeme vrácení peněz za zájezd, pokud Váš PCR test bude pozitivní. Platbu za test Vám vrátit nemůžeme. Pokud chcete zvýhodněný test přes naši partnerskou laboratoř, musíte zaplatit za zájezd o tisíc korun více. Ohledně testu pro návrat Vás budeme informovat.

Singl účastníci a seznamka

Možná si děláte starosti, protože nemáte vhodného partnera či partnerku na zájezd. Singl pokoje jsou drahé a nemá cenu platit příplatek, když pro Vás můžeme najít vhodný protějšek na sportovní i mimosportovní aktivity. Pošlete nám Vaše požadavky a rádi Vás spárujeme. Pokud jste singl, dáme Vás na pokoj pokud možno s účastníkem nebo účastnicí stejného pohlaví a podobného věku. V případě, že výslovně napíšete, že chcete být namixováni s opačným pohlavím a určíte preferovaný věk, vzhled, výšku postavy a tloušťku peněženky, tak se pokusíme Vám v tomto vyhovět a najít Vám parťáka na lyžování nebo na après-ski aktivity.

Pokud jste raději na pokoji sami, tak můžeme zjistit, zda by to hotel povolil a jaký by byl příplatek. Pokud budou jednolůžkové pokoje k dispozici, můžeme Vám je poskytnout. Prosím, napište předem. Tato varianta není jistá a velmi často hotely požadují doplacení neobsazeného lůžka, což může být nákladné. Vždy se snažíme Vás dát dohromady nějak rozumně, abyste nemuseli doplácet, i když jedete na zájezd sami.

Registrace

Rezervujte se co nejdříve v rubrice Zájezdy. Prosíme, nezapomeňte napsat, s kým chcete být na pokoji, a zda chcete PCR test za zvýhodněnou cenu. Napište taky, zda by pro Vás byla případně reálná prodloužená šestidenní varianta. Zájezd je pětidenní, ale pokud všichni budou chtít šestidenní, tak to můžeme operativně změnit.