Vícedenní zájezd do Sarajeva

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy. Mezi našimi klienty je velmi oblíbená Itálie. Aktuálně jsou však resorty v Itálii uzavřeny stejně jako ve Francii. V Rakousku a ve Švýcarsku se lyžuje, ale je nutné tam podstoupit karanténu.

Bosna a Hercegovina nabízí nejbližší lyžování

V lednu jsme byli v Bulharsku, ale následně tam zavedli pro vstup do země nutnost předložit negativní PCR test. Do Sarajeva je také nutné mít test, ale je to o více než čtyři sta kilometrů blíže. Proto na jarní prázdniny vyrážíme na olympijské svahy.

Test se slevou

Pro moravské klienty můžeme nabídnout PCR test za zvýhodněnou cenu pouze tisíc korun. Odběr můžete udělat v Brně, ve Zlíně, v Olomouci, v Novém Jičíně, v Ostravě. Bohužel v Praze partnerskou laboratoř nemáme. Pokud víte, kde v Praze dělají testy za rozumnou cenu, dejte nám vědět a budeme informovat Vaše spolucestující. Před návratem do ČR je povinnost předložit znovu test, který Vám můžeme zajistit v Sarajevu. Využijte této příležitosti podívat se do zajímavé lyžařské destinace. Chcete sedět doma, nebo chcete vyzkoušet olympijské sjezdovky ve středisku Bjelašnica nebo Jahorina?

Bez nočního přejezdu před lyžováním

Nejsme cestovka, která bere lyžování jako nějaký boční kšeft k letním zájezdům k moři. My se specializujeme na lyžování! Když se jedete vyplácnout k moři, tak si po noci v autobuse odpočinete na pláži. Lyžařský zájezd je však něco jiného!

My jsme lyžaři, a proto nepodporujeme noční přejezdy autobusem před lyžováním. Není to dobré nejen pro Vaše tělo. Před lyžováním se má spát v posteli! Raději uděláme zájezd o tisícovku dražší, ale pojedeme přes den a zaplatíme hotel před lyžováním. Když se vyspíme na hotelu, tak bude náš první lyžařský den a celý pobyt mnohem kvalitnější.

Vymysleli jsme pro Vás itinerář, díky kterému poznáte tři bosenská střediska a budete lyžovat celkem pět dní. Tento zájezd má zvýhodněnou cenu pro děti do jedenácti let!

Itinerář zájezdu

Tyto informace se týkají zájezdu na jarní prázdniny v Brně a na první termín jarních prázdnin v Praze.

Zájezd odjíždí o půl šesté ráno z Prahy nebo z Ostravy. Z Olomouce je odjezd v sedm hodin ráno. Z Brna je odjezd vždy v osm hodin ráno.

Bohužel z Ostravy a z Prahy musíme udělat odjezd již o půl šesté, ale zvolili jsme odjezd tak, aby bylo možné v Praze na Opatov přijet prvním metrem. První den je neděle a pojedeme tedy bez provozu po pěkných dálnicích přes Slovensko, Maďarsko, Chorvatsko. Po cestě budou zastávky s možností občerstvení. Později večer přijedeme do střediska Kupres, kde se ubytujeme. První večer není v ceně večeře, protože budeme na cestě a na hotel přijedeme pozdě.

Ubytování Kupres

Na ubytování přijedeme později večer. Ubytovaní budeme na hotelu Adria přímo u sjezdovky.

K dispozici jsou dvoulůžkové pokoje:

V případě omezené kapacity bude možné ubytování i na tří a čtyřlůžkových pokojích. Prosíme, pokud chcete dvojlůžkový pokoj, bookujte co nejdříve. Při rezervaci vždy pište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Hotel má i saunu a bazén. Na tomto hotelu spíme pouze jednu noc.

Středisko Kupres

V pondělí ráno, tedy druhý den zájezdu, vyrazíme z hotelu rovnou na svah. Ve středisku jsou dvě lanovky, z nichž jedna je rychlá odpojitelná. Středisko je na okraji bosenského geografického fenoménu, kterému se říká polje. Jedná se o široká bezodtoká krasová údolí. Díky tomu můžete lyžovat s úžasnými výhledy do krajiny.

Vyzkoušíte tady několik sjezdovek a lyžovat budete do výšky 1550 metrů nad mořem.

Sjezdovky jsou tu pro začátečníky i pro pokročilé lyžaře. Středisko není velké, ale na jeden den naprosto dostačující. Na první den rozlyžování je to ideál. Díky lyžování v tomto středisku je pro nás možné lyžovat hned ráno a vyžít tento den naplno. Navíc poznáme takto celkem tři bosenská střediska! Po lyžování ve středisku Kupres se přesuneme do Sarajeva. Cesta bude trvat asi dvě hodiny. Ubytujeme se v Sarajevu nebo ve středisku Bjelašnica dle počtu účastníků.

Středisko Bjelašnica

Třetí a čtvrtý den zájezdu, tedy v úterý a ve středu, budeme lyžovat ve středisku Bjelašnica. V tomto středisku najdeme olympijské sjezdovky pro sjezd a pro obří slalom mužů. Budeme se snažit Vám poskytnout ubytování přímo ve středisku. Pokud to kapacita nedovolí, budeme ubytovaní v Sarajevu, které je vzdáleno asi dvacet kilometrů. Večeře a snídaně tady jsou v ceně zájezdu.

Lyžuje se tady až do výšky 2067 metrů a nejdelší sjezd má více než tři kilometry. Středisko nabízí veškerou infrastrukturu a krásné výhledy. Podívejte se na video o středisku Bjelašnica.

Středisko Jahorina

Ve čtvrtek a v pátek budeme lyžovat ve středisku Jahorina. Toto středisko nabízí nejmodernější lanovky v Bosně a sjezdovky jsou skvělé a rozmanité. Jsou tu také excelentní možnosti freeridu. Na těchto sjezdovkách jely v roce 1984 závody ženy.

Podívejte se na video o středisku Jahorina:

Ubytování ve středisku Jahorina

Tento zájezd je pro lyžaře, a proto jsme pro Vás chtěli najít ubytování, co nejblíže sjezdovkám. Pokud to bude možné, tak budeme ubytovaní přímo ve středisku Jahorina. Naši prioritou při výběru ubytování je hotel v blízkosti sjezdovek bez nutnosti přesunu busem. Protože je nyní vše nejisté a kvůli testování nevíme, kolik bude nakonec účastníků, nemůžeme hotel garantovat, ale uděláme vše proto, abychom byli přímo ve středisku a měli tento manšestr k dispozici hned ráno.

Pro nadšence lyžování a snowboardingu ve volném terénu je kolem sjezdovek také dost prašanových svahů. Stejně jako v Alpách, prosím, berte na vědomí, že lyžování a snowboarding mimo sjezdovky jsou na vlastní riziko. Středisko zodpovídá pouze za vyznačené sjezdovky. Ale to jistě dobře víte a když vidíte tyto fotky, tak freeridu neodoláte. Zájezd je vhodný také pro snowkitery, protože bosenské hory nabízejí skvělé náhorní plošiny dva tisíce metrů vysoko.

Návrat

Poslední den po lyžování, tedy v pátek odpoledne, vyrazíme zpět. Po cestě přes noc budou zastávky a přijedeme do Brna ranních hodinách. Do Prahy a Ostravy dorazíme o dvě hodiny později. Očekávaný návrat není možné na tak dlouhé trase přesně garantovat, protože vše závisí na počasí, kolonách a čekání na hranicích. Ale neděli budete mít doma na dospání.

Cena

Cena tohoto zájezdu do Bosny a Hercegoviny je 10 800 Kč pro dospělé; 10 000 Kč pro seniory nad 65 let; 9 200 Kč pro děti do jedenácti let. Cena zahrnuje dopravu, ubytování na jednu noc se snídaní ve městě Kupres a ubytování na ctyři noci s polopenzí ve střediscích Bjelašnica a Jahorina nebo v Sarajevu s dojížděním busem. Jak jsme zmínili výše, budeme preferovat spaní přímo ve středisku, ale nemůžeme to nyní garantovat. Pokoje jsou dvou, tří, čtyřlůžkové. Napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Cena nezahrnuje pojištění. Bosna a Hercegovina není v EU, takže si musíte uzavřít pojištění. Pokud byste chtěli lyžovat ve volném terénu, rozhodně Vám doporučujeme zřídit si připojištění pro freeride.

Termín

Tento zájezd je šestidenní a nabízí pět dnů lyžování. Bus odjíždí v neděli ráno 21. února 2021 a vrací se v sobotu ráno 27. února 2021.

Platba

Po přihlášení Vám zašleme platební instrukce. Zájezd je nutné zaplatit předem převodem. Vzhledem k aktuální komplikované situaci Vám umožňujeme vrácení peněz za zájezd, pokud Váš PCR test bude pozitivní. Platbu za test Vám vrátit nemůžeme. Pokud chcete zvýhodněný test přes naši partnerskou laboratoř, musíte zaplatit za zájezd o tisíc korun více.

Singl účastníci a seznamka

Možná si děláte starosti, protože nemáte vhodného partnera či partnerku na zájezd. Singl pokoje jsou drahé, ale budeme se snažit pro Vás najít vhodný protějšek na sportovní i mimosportovní aktivity. Pošlete nám Vaše požadavky a rádi Vás spárujeme. Pokud jste singl, dáme Vás na pokoj pokud možno s účastníkem nebo účastnicí stejného pohlaví a podobného věku. V případě, že výslovně napíšete, že chcete být namixováni s opačným pohlavím a určíte preferovaný věk, vzhled, výšku postavy a tloušťku peněženky, tak se pokusíme Vám v tomto vyhovět a najít Vám parťáka na lyžování nebo na après-ski aktivity.

Pokud jste raději na pokoji sami, tak můžeme zjistit, zda by to hotel povolil a jaký by byl příplatek. Pokud budou jednolůžkové pokoje k dispozici, můžeme Vám je poskytnout. Prosím, napište předem. Tato varianta není jistá a velmi často hotely požadují doplacení neobsazeného lůžka, což může být nákladné. Vždy se snažíme Vás dát dohromady nějak rozumně, abyste nemuseli doplácet, i když jedete na zájezd sami.

Registrace

Rezervujte se co nejdříve po v rubrice Zájezdy. Prosíme, nezapomeňte napsat, s kým chcete být na pokoji, a zda chcete PCR test za zvýhodněnou cenu.