NEJVĚTŠÍ  POSKYTOVATEL JEDNODENNÍCH LYŽAŘSKÝCH ZÁJEZDŮ

:: CITY SKI REKORD ::

ČESKÝ SKI REKORD : SEDM KRAJŮ : SEDM POHOŘÍ : SEDM STŘEDISEK : JEDEN DEN

Zpěvačka a skladatelka Hana Robinson a její bratr lyžař a horolezec Pavel trčala v pátek 18. února 2011 ustanovili nový český rekord, když lyžovali v sedmi českých a moravských pohořích, v sedmi krajích a v sedmi lyžařských střediscích v jeden den. Řidičem této mise byl mistr světa v rallye Martin Prokop. Rekord propagoval lyžování v České republice pod záštitou agentury CzechTourism dle sloganu “Všude dobře, doma nejlíp”. Akce byla monitorována agenturou Dobrý Den, která dohlíží nad rekordy v České republice.

Celý rekord byl sledován krajskými zpravodajskými štáby Televize Nova a diváci byli během dne informováni o postupu týmu. Pod závěrečnou sjezdovkou čekal na účastníky přenosový vůz, díky němuž byla reportáž ukončena živým vstupem do pořadu Televizní Noviny, nejsledovanější zpravodajské relace v zemi. „Máme za sebou asi sedm set kilometrů v autě, které bychom nezvládli bez našeho řidiče Martina Prokopa a asi třináct kilometrů na sjezdovkách, které bych já nezvládla bez mého bratra Pavla“, řekla Hana Robinson v přímém přenosu pro TV Nova před finálními dvěma jízdami na svazích Bouřňáku.

Videozáznam reportáže v Televizních Novinách můžete vidět zde:

Reportáž je na serveru YouTube. Pokud používáte Internet Explorer, klikněte, prosím, na "Povolit zablokovaný obsah". Video je v HD, takže pokud chcete, můžete ho přehrát na full screen.

ČESKÝ SKI REKORD :: TÝM

Lyžařka: Hana Robinson

Hana Robinson Web
 • zpěvačka, skladatelka, klavíristka, bývalá závodní lyžařka
 • jediná česká absolventka Berklee College of Music
 • spoluautorka alba Michala Horáčka "Ohrožený druh"
 • držitelka ocenění Zlatý anděl
Hana Robinson Web

Lyžař a organizátor: Pavel trčala

Pavel trčala Web
 • moderátor, horolezec, závodní lyžař
 • nejmladší Čech na Everestu, první český lyžař na Everestu
 • vítěz obřího slalomu MČR kategorie Masters A1
 • držitel světového rekordu v lyžařském snowkitingu
Pavel trčala Web

Řidič: Martin Prokop

Martin Prokop Web
 • zkušený pilot automobilových soutěží
 • juniorský Mistr Světa v rallye
 • bronzový v první sezoně kategorie SWRC
 • člen Českého národního Ford týmu
Martin Prokop Web

Vozidlo: Land Rover Freelander 2

Land Rover Freelander
 • perfektní ovládání a jízdní kultura na cestách
 • vynikající vlastnosti při jízdě na sněhu
 • nezvykle úsporný dieselový motor
 • náhon všech kol a šestistupňová převodovka
Land Rover Freelander

ČESKÝ SKI REKORD :: trASA

Český Ski Rekord trasa
KrajPohoříStředisko
ZlínskýJavorníkyKyčerka
MoravskoslezskýBeskydyBílá
OlomouckýJeseníkyKouty
PardubickýKrálický Sněžník Dolní Morava
KrálovéhradeckýKrkonošeŠpindlerův Mlýn
LibereckýJizerské HoryJeštěd
ÚsteckýKrušné HoryBouřňák

Zlínský kraj :: Javorníky :: Kyčerka

ČESKÝ SKI REKORD Ve Zlínském kraji odstartovali lyžaři svůj pokus o rekord ve středisku Kyčerka, kde je čekala krásně připravená a osvětlená sjezdovka. Potrénovali také několik jízd v trati obřího slalomu společně s dětmi z lyžařského oddílu Ski Klub Mez Vsetín. „Chtěli jsme ukázat, že i u nás je spousta dětí, které ještě před školou brzy ráno vstávají na lyžařský trénink, aby z nich třeba někdy později mohli být olympionici“, řekl Pavel trčala, iniciátor a organizátor rekordu.

Moravskoslezský kraj :: Beskydy :: Bílá

ČESKÝ SKI REKORD Přejezd do střediska Bílá v Kraji Moravskoslezském zavedl tým až na samotnou hranici se Slovenskem. Středisko bylo nachystáno na Evropský akademický pohár ve sjezdovém lyžování. Na lanovce tým čekal pan Jaroslav Vrzgula, ředitel střediska, který popsal například marketingové zaměření střediska na Ostravskou lyžařskou populaci.

Olomoucký kraj :: Jeseníky :: Kouty

ČESKÝ SKI REKORD Dvousetkilometrový transfer z jednoho konce Moravy na druhý byl relativně rychlý díky dálnici mezi Hranicemi a Mohelnicí. Avšak za Šumperkem přišla kolona a ani mistr světa v rallye nemůže předjíždět traktor přes dvojitou bílou čáru. Ve středisku Kouty, které se nachází na svazích přečerpávací elektrárny Dlouhé Straně, popsal ředitel střediska a zkušený průvodce, pan Martin Medřický tuto úžasnou stavbu, která je jedním ze Sedmi divu České republiky.

Pardubický kraj :: Králický Sněžník :: Dolní Morava

ČESKÝ SKI REKORD Přesun do střediska Dolní Morava, které je přímo na polských hranicích, byl jen asi třicetikilometrový, a tak ho mohl tým absolvovat v lyžařské obuvi na nohou. Ve středisku na tým čekal Jan Němec, desetinásobný mistr světa v travním lyžování. Hana a Pavel sjeli červenou sjezdovku, která svým profilem a členitostí patří k nejzajímavějším sjezdovkám v republice. V příštím roce bude tato sjezdovka ještě prodloužena a stane se tak jednou z mála českých a moravských tratí vhodných k pořádání závodů Super-G mužů.

Královehradecký kraj :: Krkonoše :: Špindlerův mlýn

ČESKÝ SKI REKORD Druhý nejdelší přejezd byl v provozu pátečního odpoledne obtížný. V největším středisku České republiky již čekala první československá medailistka ze Zimních Olympijských Her v alpských disciplínách, paní Olga Charvátová-Křížová. Společně s týmem sjela dvě jízdy a zavzpomínala na své závodnické období. „Velmi ráda jsem podpořila tuto snahu ukázat, kolik máme u nás krásných středisek“, řekla tato legenda našeho lyžování.

Liberecký kraj :: Ještědský hřbet :: Ještěd

ČESKÝ SKI REKORD transfer do Liberce byl komplikovaný díky objížďce, silnému provozu a husté mlze. Tým bojoval s časem, protože se snažil dorazit do střediska ještě za denního světla. Středisko Ještěd má tu výhodu, že lze autem přijet tunelem pod sjezdovkou až ke stanici lanovky, která já uprostřed svahu. Během jízdy na lanovce auto sjelo k dolní stanici vleku a tým si tak mohl vychutnat dlouhou jízdu učebnicovými oblouky po čerstvě upravené sjezdovce Pod Lany.

Ústecký kraj :: Krušné hory :: Bouřňák

ČESKÝ SKI REKORD V Děčíně přejel Land Rover Freelander Labe a chvátal až k německým hranicím do střediska Bouřňák. Účastníci vystoupili v přímém přenosu pro Televizi Nova a dvakrát sjeli černou sjezdovku během oficiálního večerního lyžování. Tato sjezdovka patří k nejprudším v ČR a padly na ní rekordy v rychlostním lyžování. Ředitel střediska, pan Jiří Zmítko, se postaral o milé přivítání a slavnostní zakončení rekordu.

ČESKÝ SKI REKORD :: ČESKÉ SLUŽBY A VÝROBKY

Tým nejen propagoval česká a moravská lyžařská střediska, ale také české a moravské služby a výrobky. Rekord byl sledován monitorovacím systémem od pražské firmy AutoLocator. Hana a Pavel jeli na lyžích značky Sporten vyrobených v Novém Městě na Moravě a byli oblečení v moderním lyžařském outfitu od ostravské firmy Envy. Oporu našli v holích Gabel vyrobených na Vsetíně.

ČESKÝ SKI REKORD :: CHARITATIVNÍ ROZMĚR AKCE

Vedle sportovního aspektu a propagace českého lyžařského průmyslu rekord také podpořil nadaci pro onemocnění roztroušenou sklerózou. Hana Robinson byla před dvěma lety diagnostikována touto prozatím nevyléčitelnou nemocí, ale snaží se žít plný sportovní život i s tímto handicapem. Aktéři organizovali rekord na vlastní náklady a veškerá financí podpora partnerů byla směřována přímo na nadaci Impuls, která pomáhá nemocným s roztroušenou sklerózou. Informace o nadaci naleznete na stránkách: www.multiplesclerosis.cz

ČESKÝ SKI REKORD :: PARTNEŘI

Kycerka Bila Kouty
Dolni Morava Spindleruv Mlyn Jested Invest
SC Bournak Land Rover AutoLocator Invest
CORNY SYNOT TIP Agentura Dobrý Den
ENVY SPORTEN GABEL
KELOC NOVA CITY SKI
DENÍK IMPULS Czech Toursim

ČESKÝ SKI REKORD :: TIPOVACÍ SOUTĚŽ O LYŽAŘSKÝ ZÁJEZD PRO DVĚ OSOBY

Sourozenci Hana a Pavel začli lyžovat v prvním středisku za rozednění. Rychlost transferů do dalších středisek závisela na podmínkách na silnicích a dálnicích, na aktuálním počasí, na provozu ve ski areálech a na dalších nepředvídatelných faktorech. Každý soutěžící mohl vložit svůj tip pouze jednou a to před započetím rekordu. Aktualizované příjezdy vozidla jste mohli sledovat během průběhu rekordu na: www.autolocator.eu

Celkovým vítězem, jehož tipy byly nejbližší ve všech střediscích, se stal pan Vladimír Micka z Teplic a získává lyžařský zájezd CITY SKI pro dvě osoby včetně dopravy, skipasu, půjčení lyží a instruktora. Panu Mickovi gratulujeme!

Pan Micka se takto přiblížil k faktickým časům příjezdů:

StřediskoČas příjezduTipovaný čas
Kyčerka06:3206:31
Bílá07:4308:18
Kouty11:0611:11
Dolní Morava12:0612:55
Špindlerův Mlýn15:1714:19
Ještěd17:0616:23
Bouřňák19:2219:40

ČESKÝ SKI REKORD :: PODĚKOVÁNÍ

Rekord jsme připravovali dlouho a dúkladně tak, aby vše vyšlo podle plánu. Do organizace byly zapojeny desítky lidí včetně ředitelů a pracovníků lyžařských středisek, majitelů a manažerů firem, které podpořily dobrou věc, médíí, ale také rodiny, přátel a obyčejných lyžařů.

S rekordem nám pomohli:

Martin Prokop, Jipocar; Petr Prokop, Jipocar; Miroslav Marek, Agentura Dobrý Den; Martin Jonáš, Agentura Dobrý Den; Veronika Hlaváčová, Rádio Impuls; Milan Zedník, SYNOT; Zuzana Klimková, SYNOT; Otto Kořístka, Kyčerka; Anna Bílková, Kyčerka; Vilém Kumbár, Ski Klub Vsetín; Jaroslav Vrzgula, Bílá; Martin Medřický, Kouty; Petr Vrzal, Dolní Morava; Jan Němec, Dolní Morava; Jíří Kolín, Špindlerův Mlýn, Martina Čermáková, Špindlerův Mlýn; Olga Charvátová-Křížová, Sportovní Akademie; Vít Pražák, Ještěd; Filip Svrček, Ještěd; Jiří Zmítko, Bouřňák; Ondřej Klofáč, AutoLocator; Dieter Platzer, Jaguar Land Rover; Vera Gastberger, Jaguar Land Rover; Jiří Konárek, Charouz Motors; Tomáš Kubík, Grayling; Aneta Šmidlová, Envy; Ján Hudák, Sporten; Alena Procházková, Gabel; Miroslav Michalisko, Keloc; Stanislav Říha, S&K Public; Tomáš Hauptvogel, Televize Nova; Lucie Pazderková, Televize Nova; Hana Prouzová, CzechTourism.

Rádi bychom poděkovali také našim rodičům, příbuzným, přátelům a mnoha dalším, kteří nám pomohli a podpořili naši snahu.

Sourozenci Hana Robinson & Pavel trčala

Účastnice týdne:
Účastnice týdne
Účastník týdne:
Účastník týdne
ZDARMA:

ČASOPIS SNOW
PUJČENÍ LYŽÍ
INSTRUKTOR
SEZNAMKA
ZÁBAVA
DRINK
POHOŘÍ:

KRÁLICKÝ SNĚŽNÍK
ORLICKÉ HORY
KRUŠNÉ HORY
KRKONOŠE
JESENÍKY
KARPATY
BESKYDY
TATRY
ALPY
MORAVA:

VELKÉ MEZIŘÍČÍ
DOLNÍ MORAVA
ČERVENÁ VODA
NOVÉ MĚSTO
ČH SEDLO
NĚMČICKY
STUPAVA
KYČERKA
KARASÍN
KOUTY
BÍLÁ
ČECHY:

ČESKÁ TŘEBOVÁ
ROKYTNICE
HARRACHOV
KLÍNOVEC
JEŠTED
DEŠTNÉ
ŠPINDL
ŘÍČKY
RAKOUSKO:

NIEDERALPL
SEMMERING
LACKENHOF
STUHLECK
PRÄBICHL
HOCHKAR
SLOVENSKO:

TATRANSKÁ LOMNICA
MARTINSKÉ HOLE
ŠTRBSKÉ PLESO
JASNÁ CHOPOK
VELKÁ RACA
VRÁTNA
ITÁLIE:

PASSO TONALE
LIVIGNO
BORMIO
FRANCIE:

VAL THORENS
LES ARCS
RISOUL

VODNÍ LYŽOVÁNÍ:

BRATISLAVA
CHOMUTOV
OSTRAVA
VÍDEN