Poznejte s námi lyžování v Polsku

Jezdíte s námi z Brna pravidelně do našich moravských středisek a chcete vyzkoušet něco jiného? Nechce se Vám trmácet přes noc do Itálie? Polské Beskydy mohou být pro Vás letos ta správná volba na prodloužený víkend na začátku března. Do Polska je pohodlná cesta po dálnici a lyžování tam není tak drahé jako v Alpách. Střediska však mají nové moderní lanovky a široké sjezdovky a nabízejí Vám skvělé lyžování. Chutnat Vám bude i skvělá polská kuchyně.

Vícedenní poznávací zájezd

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy. Tento zájezd letos vypisujeme jako čtyřdenní na první víkend v březnu. Během tohoto zájezdu navštívíme více lyžařských areálů. Nebudete tedy hoblovat svah pouze v jednom středisku, ale poznáte to hlavní, co polské Beskydy po lyžařské stránce nabízejí.

Moderní velká střediska i menší tradiční resorty

Rádi bychom Vám ukázali lyžování v Polsku, kde si můžete užít moderní lanovky a sjezdovky, ale také velké hory vhodné na túry na skialpech nebo na sněžnicích. Navštívíme i menší tradiční střediska a pro zájemce máme nachystán výstup na ikonickou horu Babia Góra, která je nejvyšším vrcholem Beskyd.

Bez nočního přejezdu před lyžováním

Polsko není daleko, a tak nemusíte strávit noc v autobuse. Na tento zájezd vyrazíme v šest ráno z Brna a v devět budeme u lanovky. Další přejezdy mezi středisky budou po lyžování nebo před lyžováním maximálně půl hodiny až hodinu. Ubytování budeme mít uprostřed mezi středisky ve městě Żywiec.

Itinerář zájezdu

Vymysleli jsme pro Vás itinerář, díky kterému poznáte tři nebo čtyři polská střediska a budete lyžovat celkem tři nebo čtyři dny. Počet tři nebo čtyři uvádíme proto, že lyžování v jednom menším středisku je volitelné jako náhrada pro ty, kteří nechtějí jít na túru na nejvyšší horu Beskyd. Viz níže. První den je čtvrtek 2. března 2023. Zájezd odjíždí v šest hodin ráno z Brna a pojedeme po dálnici přímo až do střediska Szczyrk. Pokud bude dost zájemců z Ostravy, tak připravíme svoz. Jinak mohou ostravští zájemci nastoupit například ve Frýdku-Místku. Na tento zájezd se mohou samozřejmě přihlásit i zájemci z Olomouce.

Szczyrk

Toto středisko znáte z našich jednodenních zájezdů. Jedná se o největší středisko v Polsku a slovenští majitelé ho v poslední době opravdu vylepšili. Pokud jste tu nebyli, tak se podívejte na promo video.

Tady se můžete podívat i na video reportáž z naší loňské návštěvy střediska.

Po lyžování se ubytujeme v okolí města Żywiec. Na tomto ubytování budeme během celého pobytu a každý den budeme vyrážet do jiného střediska. Polopenze nám začíná večeří ve čtvrtek.

Hora Žar

Druhý den zájezdu, tedy v pátek 3. března 2023 ráno po snídani vyrazíme lyžovat na horu Žar. Z města Żywiec trvá cesta busem asi půl hodiny. Jedná se o obdobu našich moravských Dlouhých Strání. Na vrcholu hory je přečerpávací vodní elektrárna a vede k ní kolejová lanovka. Pokud jste ještě nikdy nelyžovali pomocí kolejové lanovky, tak nyní budete mít šanci tuto neobvyklou horskou dopravu vyzkoušet. Z hory jsou krásné výhledy na dvě přehrady, které jsou v této oblasti. Kolem kolejové lanovky vede široká dlouhá sjezdovka ideální na carving. Nahoře jsou také dva vleky. Středisko není velké, ale jedná se o pohodové odpočinkové lyžování po předchozím dni ve velkém středisku.

Po lyžování se vrátíme na ubytování, kde budeme mít večeři.

Babia Góra nebo Mosorny Groń

Třetí den, tedy v sobotu 4. března 2023, budete mít volbu. Po snídani vyrazíme do střediska Mosorny Groń. Cesta z ubytování bude trvat asi hodinu. Našim hlavním cílem bude výstup na nejvyšší vrchol Beskyd Babia Góra. Odvezeme Vás až do sedla Krowiarki ve výšce tisíc metrů nad mořem. Samotná hora měří 1725 metrů a výstup a sjezd nebo sestup se tedy dá v pohodě zvládnout za jeden den. V případě špatného počasí můžeme tuto možnost o jeden den přehodit. Zimní výstup v prašanu je možný pouze na sněžnicích, skialpech, splitboardech. Pokud nebude prašan, tak je možný výstup i v zimní obuvi, protože na hoře bývá často vyšlapán chodník. Tato hora je o dost vyšší než ostatní hory v oblasti a nabízí nádherné výhledy jak na Beskydy tak na Tatry.

Pokud se nechcete s námi vydat na výstup, tak můžete zůstat v údolí a tento den využít na lyžování ve středisku Mosorny Groń. Jedná se o menší středisko s krásnými výhledy. Skipas na tento den není v ceně zájezdu a stojí v přepočtu asi šest set korun pro dospělé.

Po výstupu nebo po lyžování se vrátíme opět do okolí města Żywiec na ubytování.

Pilsko

Pilsko patří k největším střediskům v Polsku a my ho vyzkoušíme v neděli 5. března 2023. Tento resort nabízí asi dvacet kilometrů sjezdovek.

Středisko nabízí také pěkné lesní freeridy. Podívejte se na video níže.

Po lyžování vyrazíme zpátky do Brna. V případě špatného počasí na zimní výstup v sobotu, je možné lyžovat ve středisku Pilsko v sobotu a na túru jít v neděli.

Ubytování

Ubytovaní budeme na okraji města Żywiec v hotelu Zajazd Beskidy. Dle požadavku hlavní skupiny budeme ubytovaní na jednom místě s přejezdy do různých středisek. Ubytovaní v okolí města Żywiec je praktické, protože toto město je relativně uprostřed mezi všemi areály.

Pokoje jsou dvoulůžkové a trojlůžkové. Napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Na hotelu budeme mít k dispozici také saunu v ceně. Jeden večer můžeme ve městě Żywiec navštívit také bazén. Podívejte se na video o hotelu níže.

Stravování

V ceně zájezdu je polopenze. Ve čtvrtek začne zájezd večeří a skončí v neděli snídaní. Obědy si budete na svahu kupovat sami. Na většině míst berou karty, ale doporučujeme si před odjezdem vyměnit zloté, abyste měli i kapesné v hotovosti. Zloté mají ve směnárnách v centru Brnu.

Návrat

V neděli 5. března 2023 po lyžování vyrazíme zpátky směr Brno. Cesta zpátky bude trvat asi čtyři hodiny a do Brna bychom tedy měli přijet mezi osmou a devátou večer.

Termín

Tento zájezd je čtyřdenní a tato varianta nabízí tři dny lyžování a jeden den skialpový nebo horský výstup. Za příplatek je možné nejít na výstup a mít čtyři dny lyžování. Odjíždíme z Brna ve čtvrtek 2. března 2023 ráno a vracíme se do Brna v neděli večer 5. března 2022.

Cena

Cena tohoto zájezdu je 8500 Kč pro dospělé; 8200 Kč pro děti do dvanácti let a pro seniory nad 65 let. Cena zahrnuje dopravu, ubytování na tři noci s polopenzí, skipasy na tři dny.

Cena zahrnuje skipasy na tři dny, tedy pro střediska Szczyrk, Žar, Pilsko. Cena nezahrnuje skipas pro středisko Mosorny Groń, který je jako alternativa výšlapu na horu Babia Góra. Cena skipasu pro středisko Mosorny Groń je v přepočtu asi šest set korun. Napište do poznámky, jestli třetí den preferujete výšlap nebo lyžování.

Cena nezahrnuje pojištění. Polsko je v EU, takže si nemusíte uzavřít extra pojištění, ale vždy je dobré mít připojištění. Pokud byste chtěli lyžovat ve volném terénu, rozhodně Vám doporučujeme zřídit si připojištění.

Registrace a platba

V případě zájmu si rezervujte místo co nejdříve v rubrice Rezervace. Po přihlášení Vám budou zaslány platební instrukce. Všechny vícedenní zájezdy se platí předem.