Jarní prázdniny pro změnu v Polsku

Jezdíte s námi pravidelně do našich moravských středisek a chcete vyzkoušet něco jiného? Nechce se Vám trmácet přes noc do Itálie a prokazovat očkování? Polské Beskydy mohou být pro Vás letos ta správná volba na jarní prázdniny. Do Polska můžete cestovat naprosto bez omezení a lyžování v Polsku není tak drahé jako v Alpách.

Vícedenní zájezd

Specializujeme se na jednodenní zájezdy bez noclehu, ale abychom vyhověli Vašim požadavkům na vícedenní lyžování s naší lyžařskou komunitou, nabízíme ve spolupráci s našimi partnerskými cestovními kancelářemi a cestovními agenturami i víkendové, vícedenní, týdenní zájezdy.

Moderní velká střediska i menší tradiční resorty

Rádi bychom Vám ukázali lyžování v Polsku, kde si můžete užít moderní lanovky a sjezdovky, ale také velké hory vhodné na túry na skialpech nebo na sněžnicích. Navštívíme i menší tradiční střediska a pro zájemce máme nachystán výstup na ikonickou horu Babia Góra, která je nejvyšším vrcholem Beskyd.

Bez nočního přejezdu před lyžováním

Polsko není daleko, a tak nemusíte strávit noc v autobuse. Jsme lyžaři, a proto nepodporujeme noční přejezdy autobusem před lyžováním. Není to dobré nejen pro Vaše tělo. Před lyžováním se má spát v posteli! Na tento zájezd vyrazíme v šest ráno z Brna a v devět budeme na svahu. Další přejezdy mezi středisky budou po lyžování nebo před lyžováním maximálně půl hodiny až hodinu. Budeme se snažit zajisit ubytování co nejblíže lyžování.

Itinerář zájezdu

Vymysleli jsme pro Vás itinerář, díky kterému poznáte tři nebo čtyři polská střediska a budete lyžovat celkem tři nebo čtyři dny. Počet tři nebo čtyři uvádíme proto, že lyžování v jednom menším středisku je volitelné jako náhrada pro ty, kteří nechtějí jít na túru. Viz níže. Zájezd odjíždí v šest hodin ráno z Brna. První den je neděle 6. března 2022 a pojedeme tedy bez provozu po dálnici až do střediska Szczyrk.

Szczyrk

Toto středisko znáte z našich jednodenních zájezdů. Jedná se o největší středisko v Polsku a slovenští majitelé ho v poslední době opravdu vylepšili. Pokud jste tu nebyli, tak se podívejte na video.

Po lyžování se ubytujeme v okolí města Žywiec. Budeme preferovat ubytování co nejlbíže středisku, ale vše záleží na počtu přihlášených.

Hora Žar

Druhý den zájezdu, tedy v pondělí 7. března 2022 ráno vyrazíme lyžovat na horu Žar. Jedná se o obdobu našich moravských Dlouhých Strání. Na vrcholu hory je přečerpávací vodní elektrárna a vede k ní kolejová lanovka. Pokud jste ještě nikdy nelyžovali pomocí kolejové lanovky, tak nyní budete mít šanci tuto neobvyklou horskou dopravu vyzkoušet. Z hory jsou krásné výhledy na dvě přehrady, které jsou v této oblasti. Kolem kolejové lanovky vede široká dlouhá sjezdovka ideální na carving. Nahoře jsou také dva vleky.

Po lyžování se ubytujeme v blízkosti oblasti Mosorny Groń. Budeme preferovat ubytování co nejlbíže středisku, ale vše záleží na počtu přihlášených.

Babia Góra nebo Mosorny Groń

Třetí den, tedy úterý 8. března 2022 bude volný den, který můžete využít na výstup na nejvyšší vrchol Beskyd Babia Góra. Odvezeme Vás až do sedla Krowiarki ve výšce tisíc metrů nad mořem. Samotná hora měří 1725 metrů a výstup a sjezd nebo sestup se tedy dá v pohodě zvládnout za jeden den. V případě špatného počasí můžeme tuto možnost o jeden den přehodit. Zimní výstup v prašanu je možný pouze na sněžnicích, skialpech, splitboardech. Pokud nebude prašan, tak je možný výstup i v zimní obuvi, protože na hoře bývá často vyšlapán chodník. Tato hora je o dost vyšší než ostatní hory v oblasti a nabízí nádherné výhledy jak na Beskydy tak na Tatry.

Pokud se nechcete s námi vydat na výstup, tak můžete tento den využít na lyžování v nedalekém středisku Mosorny Groń. Jedná se o menší středisko s krásnými výhledy. Skipas na tento den není v ceně zájezdu a stojí asi šest set korun pro dospělé.

Po výstupu nebo po lyžování zůstaneme ubytovaní v oblasti Mosorny Groń, nebo se přesuneme směrem ke středisku Pilsko, v závislosti na počtu počtu přihlášených a ubytovacích kapacitách.

Pilsko

Pilsko patří k největším střediskům v Polsku a my ho vyzkoušíme ve středu 9. března 2022. Tento resort nabízí asi dvacet kilometrů sjezdovek.

Ubytování

Ubytovaní budeme část výletu v okolí města Žywiec a v závislosti na počtu příhlášených také část výletu v oblasti Mosorny Groń. Pokud bude přihlášeno méně účastníků a pojedeme minivanem, tak se pokusíme zajistit ubytování vždy co nejblíže střediska. Třetí noc by tedy mohla být blíže ke středisku Pilsko. Pokud bude účastníků více, tak budeme všechny tři dny ubytovaní v okolí města Žywiec, které je relativně uprostřed a budeme do resortů dojíždět.

Stravování

V neděli začne zájezd večeří a skončí ve středu snídaní. Obědy si budete na svahu kupovat sami. Na většině míst berou karty, ale zastavíme Vám na hranici, abyste si mohli vyměnit zloté. Případně si můžete zloté vyměnit předem ve směnárně v Brně.

Návrat

Ve středu po lyžování vyrazíme zpátky směr Brno. Cesta bude trvat asi čtyři hodiny a do Brna bychom měli přijet kolem osmé večer.

Termín

Tento zájezd je čtyřdenní a nabízí tři dny lyžování a jeden den skialpový nebo horský výstup. Za příplatek je možné nejít na výstup a mít čtyři dny lyžování. Odjíždíme z Brna v neděli 6. března 2022 ráno a vracíme se do Brna ve středu večer 9. března 2022. Pokud nebude dost lidí na velký bus, tak pojede minivan.

Cena

Cena tohoto zájezdu je 7800 Kč pro dospělé; 7200 Kč pro seniory nad 65 let; 7200 Kč pro děti do třinácti let. Cena zahrnuje dopravu, ubytování na tři noci s polopenzí. Budeme preferovat spaní blíže ke středisku, ale nemůžeme to nyní garantovat. Záleží na počtu přihlášených. Pokoje jsou dvou, tří, čtyřlůžkové. Napište do poznámky, s kým chcete být na pokoji. Cena nezahrnuje pojištění. Polsko je v EU, takže si nemusíte uzavřít extra pojištění, ale vždy je dobré mít připojištění. Pokud byste chtěli lyžovat ve volném terénu, rozhodně Vám doporučujeme zřídit si připojištění. Cena zahrnuje skipasy na tři dny. Cena nezahrnuje skipas pro středisko Mosorny Groń, který je jako alternativa výšlapu na horu Babia Góra. Cena skipasu pro středisko Mosorny Groń je asi šest set korun. Napište do poznámky, jestli třetí den preferujete výšlap nebo lyžování.

Registrace a platba

Rezervujte se co nejdříve po vypsání termínu v rubrice Rezervace. Po přihlášení Vám budou zaslány platební instrukce. Všechny vícedenní zájezdy se platí předem.